:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C bezchmurnie

To szczątki młodego mężczyzny!

śledcze, szczątki młodego mężczyzny! - zdjęcie, fotografia

Wiadomo już, że ludzkie szczątki, które odnaleziono w połowie lutego w Nowym Mieście należały do młodego mężczyzny i pochodzą z okresu I lub II wojny światowej. Teraz szczątki zostaną pochowane.

Informowaliśmy już, że  w Nowym Mieście odkryto ludzkie kości – pomiędzy ulicą Pogodną i Gościmińską. Osoba, która je zauważyła, poinformowała wójta Sławomira Zalewskiego. Kości, pozbawione jakichkolwiek resztek odzieży zostały wykopane z ziemi.

Sprawę wyjaśniała Prokuratura Rejonowa w Płońsku, która właśnie postępowanie umorzyła. Badania szczątków wykazały bowiem, że był to młody mężczyzna w wieku około 20 lat, a szczątki pochodzą z okresu I lub II wojny światowej.  

Wójt, można powiedzieć bardziej przychyla się do wersji, że szczątki pochodzą z okresu II wojny światowej. Jak już podawaliśmy, jeden ze starszych mieszkańców opowiadał wójtowi, że gdy do Nowego Miasta w styczniu 1945 roku wchodzili Sowieci, widziany był uciekający Niemiec. Został zabity i rozebrany do naga, a przy odnalezionych teraz szczątkach nie znaleziono żadnych fragmentów odzieży.

Za pochówek szczątków w takiej sytuacji odpowiada gmina. Wójt Sławomir Zalewski informuje, że kości zostaną pochowane w kwaterze dla osób nieznanych na cmentarzu komunalnym w Szerominku. Tam na koszt gminy pochowano już szczątki rodziny, odnalezione w Nowym Mieście w 2014 roku.

Katarzyna Olszewska

foto: zbiory UG Nowe Miasto

To szczątki młodego mężczyzny! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się