:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C bezchmurnie

Torba z suszem

kryminalne, Torba suszem - zdjęcie, fotografia

W czwartek, 30 sierpnia na terenie jednej z posesji w Szerominku w gm. Płońsk, płońscy kryminalni ujawnili reklamówkę z krajanką tytoniową oraz kilka tysięcy sztuk kartonowych opakowań na papierosy.

- Policjanci, działając na podstawie własnych ustaleń, dokonali przeszukania jednej z posesji w Szerominku – informuje rzecznik prasowy płońskiej policji, Kinga Drężek – Zmysłowska. - W garażu, którego właścicielem jest 57-letni mężczyzna, policjanci ujawnili reklamówkę z ponad kilogramem nielegalnego suszu krajanki tytoniowej. Dodatkowo znaleźli też dwa pakunki zawierające kilka tysięcy, jeszcze nie złożonych, kartonowych opakowań  na papierosy. Zarówno tytoń jak i opakowania zostały zabezpieczone, a w  sprawie wszczęte zostało postępowanie karno-skarbowe. Funkcjonariusze sprawdzą teraz w jaki sposób 57-latek wszedł w posiadanie nielegalnej kontrabandy i jakie miało być jej przeznaczenie.

Rzecznik dodaje, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, posiadanie wyrobów tytoniowych bez znaków polskiej akcyzy skarbowej stanowi wykroczenie bądź przestępstwo skarbowe, za które grozi  wysoka grzywna i kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. (ko)

foto: zbiory policji

Torba z suszem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się