20°C pochmurno z przejaśnieniami

Trzy medale na lekkoatletycznych igrzyskach

W środę, 6 czerwca, w Płocku rozegrano finał mazowieckich lekkoatletycznych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Uczniowie reprezentujący powiat płoński zdobyli trzy medale.

Dwa złote medale zdobyły sztafety.

Na najwyższym stopniu podium w rywalizacji sztafet 4x100 metrów (czas 54.14) dziewcząt stanęły reprezentantki SP 4 Płońsk, w składzie: Małgorzata Dul, Aleksandra Jaroszewska, Marlena Rosa, Klaudia Chojnacka, opiekun Zbigniew Wiśniewski

Także złoty medal zdobyła reprezentacja chłopców SP 1 Płońsk. Sztafeta 4x100 m pobiegła w czasie 45.23, a w zwycięskim składzie znaleźli się: Wiktor Mateńko, Adrian Małecki, Bartosz Ciarka, Adam Kwiatkowski, opiekun Marcin Zaborowski.

Trzeci medal – brązowy – wywalczył Jakub Małecki (SP Sochocin). Podopieczny Krzysztofa Dzięgielewskiego był trzeci na mecie w biegu na 1000 metrów (2.45.37).

Blisko medalu w biegu na 800 metrów był Krystian Karwowski (SP Koziebrody). Ostatecznie, podopieczny Krzysztofa Bielskiego – z czasem 2.13.15 - zajął piąte miejsce.

Pozostali zawodnicy zajęli dalsze miejsca i osiągnęli następujące wyniki: Anna Woźniak (SP 4 Płońsk) – 600 m (1.58.32); Marlena Rosa (SP 4 Płońsk) – 600 m (1.58.63); Adam Sarzalski (SP 4 Płońsk) – skok wzwyż (150); Patrycja Brylińska (SP 4 Płońsk) – skok wzwyż  (130); Julia Bielska (SP Raciąż) – 800 m (2.58.34); Jakub Wiński (SP Dzierzążnia) – w dal (5.35). (ak)