:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C bezchmurnie

Trzylatka choruje na rzadką chorobę genetyczną – POMÓŻMY OLI!

potrzebna pomoc, Trzylatka choruje rzadką chorobę genetyczną POMÓŻMY - zdjęcie, fotografia

Ola ma trzy latka i jest pogodną dziewczynką. Potrzebuje naszej  pomocy, bo choruje na rzadką chorobę genetyczną. Rada rodziców Szkoły Podstawowej w Mystkowie (gm. Baboszewo) organizuje charytatywny bal – dochód z tej imprezy zostanie przeznaczony na leczenie dziewczynki.  

Ola z Mystkowa w gm. Baboszewo urodziła się z zespołem wad wrodzonych. Dziewczynka cierpi na rzadką chorobę genetyczną -  zespół Aperta. Ma m.in. zrośnięte paluszki u rączek i nóżek, dysmorfię twarzy, przykurcze kończyn, rozszczep języka oraz wiele innych wad wrodzonych układu nerwowego.

Ola ma trzy lata i trzy poważne operacje za sobą, m.in. czaszki i rozszczepienia kciuków. Wymaga stałej opieki lekarzy wielu specjalizacji, m.in.  ortopedy, neurochirurga, okulisty, laryngologa, neurologa i fizjoterapeuty, a przed nią kolejne operacje rekonstrukcyjne.

Ola jest pogodną, towarzyską dziewczynką. Lubi tańczyć, oglądać bajki i bawić się ze starszym, 6-letnim bratem Kacprem. Ogranicza ją jedynie to, że nie jest tak ruchowo sprawna jak inne maluchy.

Jak mówi mama Oli, dziewczynka w przyszłości ma szansę na implanty łokciowe, bo obecnie nie może zginać rączek.  Potrzebne są i implanty i rehabilitacja.

W sobotę, 24 listopada w Szkole Podstawowej w Mystkowie odbędzie się andrzejkowo - charytatywny bal, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie Oli. Pomysłodawcą imprezy jest rada rodziców.

A będzie to bal wyjątkowy. Mogą w nim uczestniczyć całe rodziny, a ci, którzy zdecydują się przyjść, mogą pomóc Oli, wykupując na miejscu cegiełkę.

Bal rozpocznie się o godzinie 15. Organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji. O godzinie 17 wystąpi Teatr Widmo, godzinę później zespół WOOW, o godz. 19 -  Piotr Kwiatkowski a o godz. 20 - zespół Eratox. A oprócz tego będą andrzejkowe wróżby i różne zabawy dla dzieci oraz swojskie jadło. Gościem balu będzie pochodzący z Baboszewa kulturysta Karol Kownacki, który przeznaczył na licytację swój pierwszy zwycięski puchar z zawodów kulturystycznych,  plakat z Pucharu Polski ze swoim  wizerunkiem i autografem prezesa Polskiej Federacji Kulturystyki WBBF/WFF, a także pamiątkowe zdjęcie ze sceny z Mistrzostw Polski, na których wywalczył złoty medal.

Pomóżmy Oli!

Oli można pomóc wpłacając pieniądze na konto Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”.

Bank BZ WBK; nr konta: 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374 z dopiskiem: „1217 pomoc dla Aleksandry Lewandowskiej”.

Aby przekazać 1% podatku dla Aleksandry, należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243 oraz w rubryce : Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1% - wpisać „1217 pomoc dla Aleksandry Lewandowskiej”.

tekst i foto: Katarzyna Olszewska

Trzylatka choruje na rzadką chorobę genetyczną – POMÓŻMY OLI! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się