9°C bezchmurnie

Tustań... i biegnij, czyli Bieg Wiosny 2018

W niedzielę, 15 kwietnia, odbył się III Bieg Wiosny Tustań 2018 r.

Tradycyjnie impreza odbyła się na terenie leśniczówki Tustań w Strzembowie (gm. Naruszewo), Organizatorem biegu była Gmina Naruszewo, a współorganizatorami: Nadleśnictwo Płońsk, Mazowiecki Bank Spółdzielczy w Łomiankach Oddział w Naruszewie, Klub Biegacza im. P. Sękowskiego w Płońsku, firma Nałęczów Zdrój S.A. oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Naruszewo.

Bieg główny, którego dystans liczył 10 kilometrów ukończyło 87 osób. Wygrał Michał Makowski (Ciechanów) przed Andrzejem Piechną (Ciechanów), Jackiem Cybulskim (Jarocin). Wśród kobiet najlepsza była Aneta Turalska (Sierpc), a na podium stanęły także Sylwia Sikora (Gąbin) i Aneta Szafrańska (Ciechanów).

Bieg na dystansie 2,5 kilometra ukończyło 67 osób, a pierwszy linię mety minął Rafał Szymborski (Góra), drugi był Mariusz Bińczycki (Podsmardzewo), a trzeci Daniel Nosarzewski (Śladów). W klasyfikacji kobiet najlepsza okazała się Katarzyna Mariańska (Radzymin), druga była Aneta Głowacka (Bodzanów), a trzecia Izabela Piotrowska (Legionowo).

Marsz nordic walking (na dystansie 5 km) ukończyły 23 osoby, a najlepszy był Marcin Radomski (Płock) przed Wiesławem Kosteckim (Nowy Dwór Maz.) i Kazimierzem Goczyńskim (Sierpc). Na podium wśród kobiet stanęły kolejno: Ewa Tomczak (Ciechanów), Elżbieta Obrębska (Płońsk) i Edyta Jankowska (Warszawa).

Wyróżnieni zostali też najlepsi na dystansach z terenu gminy Naruszewo, Na 2,5 kilometra - Katarzyna Mariańska (Radzymin) i Bartłomiej Baniak (Strzembowo), na 10 km - Iwona Szostak (Strzembowo) i Zbigniew Szpakiewicz (Strzembowo).

Specjalne nagrody otrzymali też najstarsi uczestnicy, płońszczanie: Helena Różańska i Henryk Ciarka.