:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C bezchmurnie

Tydzień dobrego chleba w Stróżewie

„Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba, podnoszą z ziemi przez uszanowanie. Dla darów nieba, Tęskno mi, Panie” Cyprian Kamil Norwid.

To jeden z cytatów, jaki zagościł w holu szkolnym na straganie z chlebem promującym tydzień dobrego chleba w Szkole Podstawowej w Stróżewie, która po raz kolejny wzięła udział w kampanii fundacji Dobre Życie „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2018”.

Tydzień chleba w reymontowskiej szkole obfitował w różnorodne działania. Począwszy od środy (17 października) organizowano pogadanki z uczniami na temat zdrowej żywności, uczniowie przygotowywali kanapki, czytali opowiadania i wiersze o historii chleba oraz wykonywali różnorodne prace plastyczne i techniczne oraz śpiewali piosenki.

 „Tydzień dobrego chleba” zakończył się programem artystycznym ukazującym pieczenie chleba i spożywanie wspólnej wieczerzy w starej wiejskiej chacie, przygotowany przez klasę V, a  uczniowie klasy III zaśpiewali „Piosenkę o chlebie”. Przeprowadzona kampania miała na celu uświadomienie uczniom jak bardzo ważny jest w życiu chleb i jak ciężko jest, gdy go nie ma. (kk)

foto: zbiory szkoły

Tydzień dobrego chleba w Stróżewie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się