:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C bezchmurnie

Tytoń znaleźli

śledcze, Tytoń znaleźli - zdjęcie, fotografia

Płońscy kryminalni zabezpieczyli 44 kg nielegalnego tytoniu i ponad 24 tysiące papierosów bez polskich znaków akcyzy. Jak podaje policja, właściciel nielegalnej kontrabandy, mieszkaniec pow. ciechanowskiego, naraził skarb państwa na straty w wysokości blisko 80 tys. zł.

- Kryminalni ustalili, że jedna z mieszkanek Płońska handluje nielegalnymi papierosami, które dostarcza jej mężczyzna mieszkający na terenie gm. Sońsk (pow. ciechanowski) – informuje rzecznik prasowy płońskiej policji, Kinga Drężek-Zmysłowska. - Funkcjonariusze w czasie przeszukania mieszkania należącego do 56-latki znaleźli 1000 szt. papierosów różnych marek, które nie posiadały polskich znaków akcyzy skarbowej. Dalsze czynności służbowe kryminalni wykonywali w jednej z miejscowości na terenie gm. Sońsk, w miejscu zamieszkania 57-latka, który według ich ustaleń miał posiadać duże ilości nielegalnej kontrabandy. Przeszukując pokoje domu, w którym mieszka mężczyzna, policjanci znaleźli cztery worki jutowe z krajanką tytoniową o łącznej wadze 44 kg. Ujawnili również 5 kartonowych pudeł z ponad 20 tys. papierosów oraz kilka tysięcy papierosów w paczkach bez polskich znaków akcyzy. Straty skarbu państwa, gdyby nielegalny tytoń i papierosy trafiły na rynek, wyniosłyby blisko 80 tys. zł. Kobiecie handlującej nielegalną kontrabandą grozi wysoka kara grzywny, natomiast mężczyźnie dodatkowo do 3 lat więzienia. (ko)

foto: zbiory policji

Tytoń znaleźli komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się