:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe opady deszczu

Ugrupowanie burmistrza odkrywa wyborcze karty

wybory - wiadomości, Ugrupowanie burmistrza odkrywa wyborcze karty - zdjęcie, fotografia

Porozumienie Samorządowe Ziemi Płońskiej w oficjalnym komunikacie informuje o kandydatach do rady miasta Płońska. - Nie obiecujemy gruszek na wierzbie – zapewnia lider PSZP i obecny burmistrz Płońska, Andrzej Pietrasik.

W Okręgu nr 1 listę PSZP otwiera obecny lider klubu radnych tego ugrupowania - Andrzej Kwiatkowski, z miejsca drugiego w tym okręgu startuje burmistrz Andrzej Pietrasik, a na miejscu trzecim jest Arkadiusz Barański - obecny radny miejski. Listę w Okręgu nr 1 zamyka Marek Adamuszewski, również obecny radny miasta Płońska. Kandydatami PSZP w tym samym okręgu są: Aldona Górecka, Aneta Jerzak, Jarosław Chyliński, Ewa Wojda, Waldemar Senderski i Emilia Górczyńska.

Jedynkę na liście PSZP w Okręgu nr 2 zajmuje Henryk Zienkiewicz – obecny przewodniczący rady miasta. Na drugim miejscu jest Małgorzata Adamska-Jasińska, (obecna wiceprzewodnicząca rady), a trzecie miejsce zajmuje kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Con Grazia”, Leszek Kalkowski. W Okręgu nr 2 o mandat radnego z listy PSZP ubiegają się również: Katarzyna Pydynowska, Jarosław Jeznach, Barbara Kostrzewa, Zdzisław Myszyński, Ewa Podlaska i Piotr Budziszewski.

Jedynką na liście w Okręgu nr 3 jest zastępca burmistrza, Teresa Kozera, a z drugiego miejsca startuje obecna wiceprzewodnicząca rady miejskiej – Alina Braulińska. Na trzecim miejscu jest obecny radny Mariusz Prusak. Na liście PSZP w tym okręgu są również inni radni miasta: Małgorzata Bidas, Grzegorz Przedpełski i Benedykt Nowakowski, a także przewodnicząca Osiedla nr 7, Waleria Klimkiewicz i dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Płońsku, Mariusz Wrzesiński.

Wśród 27 kandydatów jest 11 kobiet.

- „Łączy nas Płońsk” – to hasło, z którym idziemy do tegorocznych wyborów. – informuje burmistrz i lider PSZP, Andrzej Pietrasik. - Porozumienie Samorządowe Ziemi Płońskiej łączy ludzi o różnych poglądach i przekonaniach politycznych. Te różnice nie przeszkadzają, a wręcz pomagają nam, we wspólnym działaniu na rzecz Płońska. Polityka partyjna w samorządzie nie jest potrzebna. Jako jedyni mamy konkretny program dla Płońska i policzone pieniądze na jego realizację. Nie obiecujemy gruszek na wierzbie. Ja jako burmistrz i radni Porozumienia udowodniliśmy to wielokrotnie.

Katarzyna Olszewska

foto: archiwum


Ugrupowanie burmistrza odkrywa wyborcze karty komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się