:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C bezchmurnie

Uwaga – znów próbują oszukiwać starsze osoby

kryminalne, Uwaga znów próbują oszukiwać starsze osoby - zdjęcie, fotografia

W środę, 17 października płońska policja otrzymała informację o próbie okradzenia starszej osoby.

- Do drzwi mieszkania 82-letniej płońszczanki zapukał mężczyzna podający się za pracownika przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjnego – informuje rzecznik płońskiej policji, Kinga Drężek-Zmysłowska. - Mężczyzna ten chciał zobaczyć kolanko pod zlewem w kuchni, a seniorce polecił puszczenie wody. Gdy kobieta chciała wyjść z pomieszczenia, fałszywy hydraulik zastępował jej drogę. Następnie 82-latka sięgnęła po telefon, a mężczyzna bez słowa wyszedł z jej mieszkania. Starsza pani po sprawdzeniu pokoi zauważyła, że na regale w jednym z nich poprzestawiane są rzeczy - szkatułki, jakby ktoś czegoś w nich szukał. Na szczęście nic nie zginęło.

Płońska policja apeluje do mieszkańców o ostrożność. Rzecznik dodaje, że sprawcy przestępstw dokonywanych na osobach starszych działają w różnorodny sposób i za pomocą różnych metod. Bardzo często pukają do drzwi pod różnymi pretekstami, np. z prośbą o wodę czy coś do jedzenia, oferując sprzedaż artykułów przemysłowych, bądź też podając się za osoby urzędowe lub przedstawicieli różnych instytucji. Po podstępnym wejściu do mieszkania, wykorzystując nawet chwilową nieuwagę, okradają domowników. (ko)

foto: archiwum

Uwaga – znów próbują oszukiwać starsze osoby komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się