W A klasie - po dwóch golach Nazara Lituna - wygrał tylko lider z Raciąża

piłka nożna, klasie dwóch golach Nazara Lituna wygrał tylko lider Raciąża - zdjęcie, fotografia
Gazeta plonszczak.pl 20/10/2019 18:14

Błękitni Raciąż powrócili na ścieżkę zwycięstw i nadal są liderem A klasy. Korona Karolinowo i Wkra Sochocin bez punktów wróciły z meczów wyjazdowych.

Po dwóch bezbramkowych remisach, ale w trudnych spotkaniach (z wiceliderem Konopianką i derbach z Koroną Karolinowo) Błękitni w sobotę (19 października) walczyli o powrót na ścieżkę zwycięstw. Zadanie nie było łatwe, bo KS Wąsewo to trzeci zespół ligi, mający zaledwie dwa punkty mniej od lidera z Raciąża.

Trudność zadania dodatkowo wzrosła, kiedy od 29 minuty to Wąsewo prowadziło po skutecznie wykonanym rzucie karnym. Na szczęście Błękitni szybko (po zaledwie pięciu minutach) wyrównali, kiedy na listę strzelców wpisał się Nazar Litun. Podopieczni Mariusza Mikłowskiego byli w tym spotkaniu zdecydowanie lepsi, ale zawodzili pod bramką nawet w najdogodniejszych sytuacjach. Wydawało się, że ta dolegliwość zaskutkuje ponownym remisem. W doliczonym czasie gry jednak po raz drugi do siatki Wąsewa trafił Nazar Litun i Błękitni zasłużenie zdobyli trzy punkty, utrzymując tym samym pozycję lidera.

A w kolejnym spotkaniu raciążanie na wyjeździe (w sobotę 26 października o godz. 14) zagrają z przedostatnią w tabeli Borutą Kuczbork.

Korona Karolinowo, po punkcie zdobytym w derbowym pojedynku z Błękitnymi, pojechała w niedzielę (20 października) do Długosiodła. I wyprawa zanosiła się na bardzo trudną, bo miejscowy Wymakracz był na szóstym miejscu w tabeli, ale co najważniejsze nikt jeszcze w Długosiodle nie wygrał. Niestety, po niedzielnym meczu to nadal jest niezdobyta twierdza. Korona próbowała ją zdobyć i zagrała bardzo dobrą pierwszą część gry. Mimo, że to gospodarze (w 25 minucie) objęli prowadzenie na przerwę w lepszych nastrojach schodzili podopieczni Cezarego Kwiatkowskiego. W 28 minucie z rzutu karnego wyrównał Michał Kłodowski, a siedem minut później - po podaniu Adriana Skwarskiego - na prowadzenie Koronę wyprowadził Maciej Pilśnik. Po zmianie stron zagrała jakby inna drużyna i Wymakracz to wykorzystał. Gospodarze zdobyli w tej części gry aż pięć goli (w 55, 60, 67, 73 i 80 minucie) i wygrali 6:2.

W najbliższej kolejce Korona (w sobotę 26 października o godz. 13) zagra w Karolinowie z beniaminkiem znajdującym się w dolnej strefie tabeli - Wkrą Radzanów.

Po ostatniej kolejce, kiedy zmagająca się z niezwykłymi problemami kadrowymi Wkra po raz pierwszy w tym sezonie wygrała (4:3 z Wkrą Radzanów) w Sochocinie powiało lekkim optymizmem. Miało to swoje uzasadnienie, bo i gra sochocinian była w tym wygranym spotkaniu dobra i pozwalała mieć nadzieje na kolejne punkty. W niedzielę (20 października) zagrała na wyjeździe z GUKS Krasnosielc, drużyną z górnej części tabeli. Ale, by skutecznie walczyć o punkty trzeba przede wszystkim mieć przynajmniej pełny skład. A sochocinianie do Krasnosielca pojechali... zaledwie w dziewięciu. W dodatku kończyli w ósemkę, kiedy po czerwonej kartce boisko musiał opuścić Robert Niepytalski. Mimo takich niedogodności Wkra walczyła. Doprowadziła nawet do wyrównania, kiedy na trzy minuty przed przerwą po zagraniu Roberta Jadczaka gola zdobył Hubert Kozłowski. Po zmianie stron jednak uratować remisu osłabiona Wkra nie zdołała i uległa Krasnosielcowi 1:4.

W najbliższej kolejce (w sobotę 26 października o godz. 11) Wkra w Sochocinie podejmie czwartą drużynę ligi - Rzekuniankę Rzekuń.

19.10. Błękitni Raciąż - KS Wąsewo 2:1 (1:1)

bramki: Litun (34, asysta Straus), Litun (91, akcja indywidualna).

Błękitni: Kamil Kalinowski - Dawid Seweryn, Mariusz Mikłowski, Jarosław Żebrowski (78, Kamil Kocięda), Daniel Kocięda, Łukasz Szelągiewicz, Kamil Szelągiewicz, Paweł Borzykowski, Radosław Straus (60, Damian Szelągiewicz), Nazar Litun, Mariusz Borzykowski.

20.10. Wymakracz Długosiodło - Korona Karolinowo 6:2 (1:2)

bramki: Kłodowski (28, rzut karny po faulu na Skwarskim), Pilśnik (35, asysta Skwarski).

Korona: Łukasz Leśniak - Michał Kamiński, Mateusz Szcześniak, Michał Kłodowski, Jakub Klebaniuk, Adrian Skwarski, Hubert Bulak, Piotr Prusak (85, Aleksander Rutkowski), Mateusz Nowak, Maciej Pilśnik, Jakub Piliński (83, Jakub Ziółkowski).

20.10. GUKS Krasnosielc - Wkra Sochocin 4:1 (1:1)

bramka: Kozłowski (42, asysta Jadczak).

Wkra: Paweł Prusak - Rafał Kosewski, Robert Jadczak, Robert Niepytalski, Artur Matla, Tomasz Koniec, Bartłomiej Okoniewski, Mateusz Żulewski, Hubert Kozłowski.

czerwona kartka: Niepytalski (80).

Pozostałe wyniki X kolejki A klasy: * Wkra Radzanów   - Konopianka Konopki 1:4 * Pełta Karniewo - Orzyc Chorzele 2:2 * Bartnik Myszyniec - Boruta Kuczbork 2:1 * Rzekunianka Rzekuń - Orzeł Sypniewo 2:4.

W A klasie - po dwóch golach Nazara Lituna - wygrał tylko lider z Raciąża komentarze opinie