:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C bezchmurnie

W B klasie komplet porażek

To nie była udana sobota w wykonaniu naszych drużyn w B klasie. Porażki wyjazdowe stały się udziałem zarówno Gladiatora Słoszewo jak i GKS Gumino.

 

Po dwóch wiosennych wygranych i awansie na trzecie miejsce w tabeli apetyty kibiców GKS Gumino mocno się zaostrzyły. Niestety, po sobotnim meczu z rezerwami Żbika Nasielsk humory się popsuły.

Rywalem bowiem był zespół, który do 14 kwietnia nie wygrał ani jednego spotkania. Nasielszczanie przełamali się niestety w meczu z Guminem. Jak się okazało wynik spotkania został ustalony w pierwszej części spotkania. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście, a bramkę na 1:0 dla Gumina zdobył w 16 minucie Przemysław Budek. Wydawało się, że to oczywisty pierwszy krok w drodze do zwycięstwa. Potem jednak, w zaledwie pięć minut, dwa gole zdobył Żbik i sytuacja zaczęła się komplikować. W 34 minucie Gumino znowu mogło wejść na ścieżkę faworyta tej potyczki, bo wyrównał Marcin Grzejda, ale jak się ostatecznie okazało, to była ostatnia skuteczna akcja naszej drużyny w tym spotkaniu. Jeszcze przed przerwą nasielszczanie ponownie wyszli na prowadzenie, a wynik 3:2 dla gospodarzy nie uległ już zmianie także z drugiej części gry.

Żbik II Nasielsk - GKS Gumino 3:2 (3:2)

bramki: Budek (16, asysta Skórczyński), Grzejda (34, akcja indywidualna).

GKS: Mateusz Jeziak – Mateusz Adamiak, Mariusz Ciski, Hubert Sadowski, Damian Żółtowski (73, Sebastian Słupecki), Patryk Skórczyński, Marcin Grzejda (67, Maciej Gołaszewski), Mateusz Lewandowski (46, Marcin Jędras), Jarosław Dymowski, Adrian Jędrzejewski, Przemysław Budek (75, Łukasz Garlej).

 

Gladiator zaś był w odmiennej sytuacji od Gumina. Słoszewianie bowiem dwa wiosenne spotkania przegrali i o pierwsze punkty w tej rundzie zagrali w sobotę w Ciechanowie z Opią Opinogóra.

W skrócie – dla Gladiatora był to mecz niewykorzystanych szans. Szans na gole i pierwsze punkty. Już w pierwszych kilkunastu minutach nieosiągalny dla obrońców Opinogóry był przeprowadzający efektowne indywidualne akcje Szymon Pawlak. Cóż z tego, skoro zabrakło zimnej krwi w wykończeniu akcji i bramek z tego nie było. A gospodarze w 21 minucie wyszli na prowadzenie. Po zmianie stron zaś, w 58 minucie, zdobyli drugą bramkę i sytuacja Gladiatora stała się już bardzo zła. Co prawda ponownie było kilka sytuacji bramkowych (m.in. groźne uderzenia Marcina Drozińskiego i Tomasza Kaczyńskiego czy słupek po strzale Roberta Rutkowskiego), a nawet gol Rutkowskiego strzałem głową po wrzutce Dawida Kopcia. Była to jednak już 80 minuta, a na dodatek w 86 minucie strzelec gola musiał opuścić boisko po czerwonej kartce. Czasu i możliwości na wyrównanie zabrakło.

Opia Opinogóra - Gladiator Słoszewo 2:1 (1:0)

bramka: Rutkowski (80, asysta Kopeć)

Gladiator: Krzysztof Ksybek – Matesz Lewandowski (90, Rafał Dylewski), Robert Rutkowski, Krzysztof Gałązka, Dawid Kopeć, Kamil Jóźwiak (72, Kamil Bednarski), Tomasz Kaczyński, Kamil Dobiasz (46, Grzegorz Olszewski), Dawid Ziemiński, Szymon Pawlak, Marcin Droziński (77, Krystian Kowalski).

czerwona kartka: Rutkowski (86).

 

Orlęta Baboszewo swój mecz piętnastej kolejki rozegrały w niedzielę. W Drobinie zagrali z liderem – Wkrą Radzanów.

Niestety były to za wysokie progi na aktualne możliwości baboszewskiej drużyny. Lider sobie postrzelał i wygrał aż 8:0.

Orlęta Baboszewo - Wkra Radzanów 0:8 (0:1)
Orlęta: Robert Goszczycki - Adam Senkowski, Łukasz Wiśniewski, Marek Karwowski, Cezary Napiórkowski (78, Piotr Zjadewicz), Paweł Bogdański (72, Rafał Gwiazda), Paweł Borzykowski (68, Marcin Marciniak), Sebastian Mak, Patryk Zajączkowski (52, Paweł Korycki), Kamil Gajewski (72, Rafał Wiśniewski), Rafał Tyski (56, Krystian Obrębski).

Pozostałe mecze XV kolejki odbędą się w niedzielę: * Wkra II Żuromin - Tamka Dzierzgowo 3:3 * Pełta Karniewo - Gryf Kownaty Żędowe 8:1.

Artur Kołodziejczyk, Łukasz Majkowski

foto (mecz Gumina): Łukasz Majkowski

W B klasie komplet porażek komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się