piłka nożna, okręgówce tylko punktem porażki - zdjęcie, fotografia
Gazeta plonszczak.pl 22/09/2018 21:04

Nie ukrywajmy, w sobotnich meczach ligi okręgowej liczyliśmy na dużo więcej. PAF bowiem grał u siebie z niżej notowaną Iskrą Krasne, sochocińska Wkra – choć na wyjeździe – to z ostatnią w tabeli Tęczą Ojrzeń. Jedynie Sona miała ciężkie zadanie w wyjazdowym spotkaniu z trzecim w tabeli Kryształem Glinojeck. Niestety PAF tylko zremisował, a Wkra i Sona przegrały.

Sobotni rywal płońszczan przed tą kolejką znajdował się na czternastym miejscu w tabeli okręgówki, i zgromadził na swoim koncie zaledwie trzy punkty. PAF, po remisie i porażce w meczach derbowych miał zatem szansę na powrót na zwycięską ścieżkę. Niestety, ten cel nie został zrealizowany, a spotkanie było słabe. Goście wyszli na prowadzenie w 29 minucie, po zamieszaniu w polu karnym. Wyrównanie przyszło w 35 minucie. Z rzutu rożnego dośrodkował Kordian Makowski, a akcję ładnie zamknął i efektownie uderzył pod poprzeczkę Kamil Boniewski. Po zmianie stron emocji było jak na lekarstwo, a wbrew przewidywaniom Iskra nie ograniczała się tylko do obrony remisu. Kilkakrotnie pod bramką Dawida Motaka było naprawdę niebezpiecznie, ale bramkarz PAF nie dał się pokonać. W ofensywie płońszczanie byli bezbarwni, a naprawdę groźni tylko dwukrotnie, kiedy idealnymi prostopadłymi podaniami popisał się Emil Kuciński. W obu przypadkach jednak gola to nie dało, a znakomite sytuacje zaprzepaścili Kordian Makowski i Michał Jarosławski.

22.09. PAF Płońsk - Iskra Krasne 1:1 (1:1)

bramka: Boniewski (35, asysta Makowski).

PAF: Dawid Motak – Kamil Wiśniewski, Mateusz Kozielski, Kamil Osiecki, Maciej Bielski (70, Kacper Bielak), Kamil Boniewski (76, Michał Jarosławski), Daniel Skolimowski ((59, Dawid Masiak), Emil Kuciński, Kordian Makowski, Bartosz Gołaszewski, Łukasz Barankiewicz (65, Mateusz Wiśniewski).

Skrajnie różne zadania czekały naszą pozostałą dwójkę reprezentantów w okręgówce, która zagrała na wyjazdach.

W Ojrzeniu, sochocińska Wkra mierzyła się z ostatnią w tabeli Tęczą, zaś w Glinojecku, Sona Nowe Miasto zagrała z silnym na początku sezonu, trzecim w tabeli Kryształem.

Sochocinianie zagrali Ojrzeniu w bardzo mocno osłabionym składzie, bez Nawrockiego, Jadczaka, Lewandowskiego, Kozłowskiego, Mielczarka, Niepytalskiego czy Wypyszyńskiego) i ostatecznie nie dali rady. Choć początek był optymistyczny, kiedy w drugiej dobrej sytuacji do siatki gospodarzy trafił Mateusz Żulewski. Potem jednak, z minuty na minuty, było jednak gorzej. Gospodarze doprowadzili do wyrównania w 35 minucie, a po zmianie stron Tęcza była już lepsza i ostatecznie zdołała – w 65 minucie – zdobyć zwycięską bramkę.

Sona, po znakomitym derbowym pojedynku z PAF i przerwaniu serii porażek, pojechała na bardzo trudny mecz do Glinojecka. Kryształ jest powszechnie chwalony za ładną grę, a w ostatnich kolejkach dodatkowo kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Sona próbowała faworyzowanemu rywalowi się przeciwstawić i długo to się udawało. Raczej niespodziewanie, do 60 minuty, to drużyna z Nowego Miasta była groźniejsza, ale tego dnia zawodziła skuteczność. A tą wykazali się gospodarze w końcówce. Na prowadzenie Kryształ wyszedł w 70 minucie, a w doliczonym czasie gry ustalił wynik na 2:0.

22.09. Tęcza Ojrzeń - Wkra Sochocin 2:1 (1:1)

bramka: Żulewski (20, asysta Gołębiewski).

Wkra: Łukasz Aniserowicz – Artur Matla, Krzysztof Dzięgielewski, Radosław Jakubiak, Mateusz Pałka, Piotr Karpiński, Rafał Gołębiewski, Tomasz Koniec, Rafał Kosewski, Mateusz Ordak, Mateusz Żulewski (70, Łukasz Szabrański).

22.09. Kryształ Glinojeck - Sona Nowe Miasto 2:0 (0:0)

Sona: Damian Gocajna – Konrad Wiktorowicz, Radosław Cytloch, Arkadiusz Fąlęcki, Łukasz Młudzikowski, Dominik Pełka (80, Dominik Rosiak), Szymon Sokołowski, Rafał Kraszewski, Adrian Jędrzejewski (62, Krzysztof Kowalczyk), Kacper Caliński (86, Szymon Urzykowski), Michał Ernest.

Pozostałe wyniki VIII kolejki (22-23.09.): * KS CK Troszyn - Makowianka Maków Maz. 0:4 * Wkra Bieżuń - Mazowsze Jednorożec 3:0 (walkower - goście zrezygnowali z gry) * GKS Strzegowo - Nadnarwianka Pułtusk 0:6 * Żbik Nasielsk - Orzyc Chorzele 1:0 * Korona Szydłowo - Ostrovia Ostrów Maz. 3:4.