piłka nożna, ostatnich jesiennych wyjazdach klasie Błękitni zdobywają Myszyniec Korona Krasnosielc - zdjęcie, fotografia
Gazeta plonszczak.pl 03/11/2019 16:26

W A klasie, tak jak i w lidze okręgowej, wszystkie nasze drużyny grały na wyjazdach. I przywiozły z nich aż sześć punktów - Błękitni wygrali 3:0 z Bartnikiem Myszyniec, a Korona 4:1 z GUKS Krasnosielc. Bez punktów wróciła tylko Wkra - sochocinianie 0:2 ulegli Pełcie Karniewo.

Mający znakomitą jesień Błękitni, pozycji lidera pojechali w sobotę (2 listopada) bronić do Myszyńca. Raciążanie mieli przed spotkaniem z Bartnikiem pewne obawy, bo gospodarze na własnym boisku (tylko jedna porażka) są bardzo groźni. Przebieg meczu tę ostrożność lidera potwierdził, ale ostateczne rozstrzygnięcie było niezwykle optymistyczne. Przede wszystkim podopieczni Mariusza Mikłowskiego zachowali czyste konto, potwierdzając tym samym, że w defensywie są zdecydowanie najlepszą drużyną ligi. A poczynania ofensywne zostały spuentowane bramkami aż trzykrotnie: zaczęło się w trzynastej minucie od bardzo ładnego uderzenia Łukasza Szelągiewicza, a po przerwie gole dołożyli: Paweł Borzykowski (56 minuta) i Radosław Straus (87 minuta).

Na finał rundy raciążanie podejmą (w sobotę 9 listopada o g. 13)  Wymakracz Długosiodło - drużynę która notuje siedem kolejnych spotkań bez porażki (nie dała się pokonać m.in. drugiej Konopiance i trzeciemu KS Wąsewo). Łatwo więc nie będzie, ale warto dopisać kolejne zwycięstwo, które da Błękitnym tytuł mistrzów jesieni.

W sobotę (2 listopada) w poszukiwaniu kolejnych (przy jednym w rundzie zwycięstwie) punktów sochocińska Wkra pojechała do Karniewa. Miejscowa Pełta była na siódmym miejscu w tabeli i teoretycznie to gospodarze byli zdecydowanym faworytem. Na boisku aż takiej różnicy, jakby wynikała ze skrajnie różnych miejsc w tabeli, widać nie było. Sochocinianie jednak zawodzili w ostatnich fazach swoich ofensywnych akcji, a gospodarze wprost przeciwnie - byli zabójczo skuteczni. Pełta ostatecznie wygrała 2:0, po golach w 30 (z karnego) i 80 minucie.

W ostatnim meczu rundy jesiennej sochocinianie zagrają u siebie (w sobotę 9 listopada o g. 11) z przedostatnim w tabeli Orzycem Chorzele. Rywale nie wygrali dziewięciu kolejnych spotkań, choć zanotowali w tym czasie cztery remisy. Wkra musi zagrać o pełną pulę, by jeszcze liczyć, że zimą warto popracować nad wprowadzeniem pozytywnych zmian.

Ostatnia nasza drużyna - Korona Karolinowo - swój wyjazdowym mecz z GUKS Krasnosielc rozegrała w niedzielę (3 listopada). Rywale byli o dwa miejsca wyżej w tabeli i mieli w dorobku o cztery punkty więcej. Korona miała więc trudne zadanie, ale z drugiej strony nie miała wyjścia - nie mogła zagrać kunktatorsko, bowiem w ostatnich kolejkach wpadła w lekki dołek i niebezpiecznie zbliżyła się już do strefy spadkowej. Po niedzieli podopieczni Cezarego Kwiatkowskiego mogą nieudaną serię (w ostatnich meczach cztery porażki i remis) uznać za zakończoną. Korona zagrała bardzo dobrze i wygrała drugi wyjazdowy mecz w tej rundzie. Zaczęło się kiepsko, bo gospodarze wyszli na prowadzenie w 22 minucie. Potem jednak zdecydowanie lepsza była Korona i udokumentował to aż czteroma golami. Podopieczni Cezarego Kwiatkowskiego już do przerwy prowadzili 2:1, a dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Maciej Pilśnik. A po zmianie stron dwoma trafieniami popisał się Adrian Skwarski i pewna - oraz efektowna 4:1 - wygrana stała się faktem.

Jesień Korona zakończy (w sobotę 9 listopada o g. 13) meczem na własnym boisku z bardzo trudnym rywalem - czwartą w lidze Rzekunianką. Ale wyjścia nie ma - dla spokojnej zimy trzeba powalczyć o zwycięstwo.

2.11. Bartnik Myszyniec - Błękitni Raciąż 0:3 (0:1)

bramki: Ł. Szelągiewicz (13, akcja indywidualna), P. Borzykowski (56, rzut wolny po faulu na Litunie), Straus (87, asysta Stępiński).

Błękitni: Kamil Kalinowski - Dawid Seweryn (61, Kamil Kocięda), Mariusz Mikłowski, Jarosław Żebrowski, Daniel Kocięda, Nazar Litun, Maciej Karwowski, Paweł Borzykowski, Damian Szelągiewicz (70, Radosław Straus), Łukasz Szelągiewicz, Łukasz Marciniak (80, Michał Stępiński).

czerwona kartka: Nazar Litun (90).

2.11. Pełta Karniewo - Wkra Sochocin 2:0 (1:0)

Wkra: Jarosław Stępkowski - Rafał Kosewski, Sebastian Jadczak, Robert Niepytalski, Artur Matla, Robert Jadczak, Krzysztof Dzięgielewski, Rafał Gołębiewski, Tomasz Koniec, Mateusz Żulewski, Hubert Kozłowski (70, Alan Szulc).

3.11. GUKS Krasnosielc - Korona Karolinowo 1:4 (1:2)

bramki: Pilśnik (25, asysta Bulak), Pilśnik (38, asysta Nowak), Skwarski (63, asysta Prusak), Skwarski (79, asysta Piliński).

Korona: Piotr Piekut - Jakub Stefaniuk, Michał Kłodowski, Hubert Bulak, Michał Kamiński (90, Aleksander Rutkowski), Mateusz Nowak, Karol Brzeszkiewicz (80, Kamil Baryga), Piotr Prusak (60, Dawid Latała), Adrian Skwarski (88, Jakub Ziółkowski), Maciej Pilśnik (82, Tomasz Iwanowski), Jakub Piliński (84, Alan Altinel).

Pozostałe wyniki XII (przedostatniej w rundzie jesiennej) kolejki A klasy: * Wkra Radzanów - KS Wąsewo 0:3 * Orzyc Chorzele - Orzeł Sypniewo 2:3 * Wymakracz Długosiodło - Boruta Kuczbork 1:1 * Rzekunianka Rzekuń - Konopianka Konopki 2:3.

W ostatnich jesiennych wyjazdach w A klasie Błękitni zdobywają Myszyniec, a Korona - Krasnosielc komentarze opinie