:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe, przelotne opady deszczu

W piątek i sobotę Dni Sarbiewskiego

Kiedy: 2018-05-11 , godzina: 18:00 | Gdzie: sala kina MCK Płońsk

zaproszenia, piątek sobotę Sarbiewskiego - zdjęcie, fotografia

W piątek i sobotę (11 i 12 maja) odbędzie się XIV Międzynarodowy Festiwal ks. Macieja K. Sarbiewskiego.

W piątek w godzinach  10 – 14 w Zespole Szkół nr 2 im. Leona Rutkowskiego nastąpi rozstrzygnięcie XIV Konkursu Krasomówczego dla Młodzieży „O Laur Sarbiewskiego” oraz wystąpienia półfinalistów z Północnego Mazowsza. Równolegle w tych samych godzinach w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Płońsku odbędzie się  spotkanie autorskie dr Dariusza Lebiody z mieszkańcami Płońska.

Również w piątek, o godz.14 w hotelu „Martex” w Płońsku rozpocznie się walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia Academia Europaea Sarbieviana, a na godzinę 17 zaplanowano prelekcję prof. Juliusza A. Chrościckiego „Silviludia” M.K. Sarbiewskiego, jako znawcy ówczesnego teatru i dramma per musica”.

O godzinie 18 w MCK w Płońsku nastąpi inauguracja XIV Międzynarodowego Festiwalu ks. Macieja Kazimierza Sarbiewskiego „Chrześcijański Horacy z Mazowsza” (MCK Płońsk) oraz rozstrzygnięcie XIV Międzynarodowego Konkursu Poetyckiego „O Laur Sarbiewskiego” (w j. polskim i j. łacińskim). Prezentacji nagrodzonych wierszy dokona aktor Maciej Gąsiorek. Potem odbędzie się koncert Janusza Radka z zespołem – wstęp tylko z zaproszeniami. Od godziny 21 rozpocznie się w MCK Noc Poetów: recital Wojtka Gęsickiego (śpiew) i Rafała Grząki (akordeon).

W sobotę, 12 maja o godz. 9.30 uczestnicy festiwalu odwiedzą Sarbiewo (gm. Baboszewo), rodzinną miejscowość Sarbiewskiego i pomodlą się w Sarbiewskim kościele. Kolejny etap obchodów odbędzie się już poza powiatem płońskim: w Rostkowie, Przasnyszu i Ciechanowie, gdzie m.in. nastąpi rozstrzygnięcie IX Konkursu Plastycznego „O Laur Sarbiewskiego”. (ko)

foto: archiwum

W piątek i sobotę Dni Sarbiewskiego komentarze opinie

  • gość 2018-05-12 05:58:34

    program dla gminy Baboszewo , sobota 9.30 uczestnicy pomodlą się w kościele .Zastanawiam się czy za ks. M.K. Sarbiewskiego czy za obecne władze gminy że wyprowadziły imprezy ku czci wybitnego poety z gminy i pozbawienie jej promocji

Dodajesz jako: Zaloguj się