:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C lekkie zachmurzenie

W Sochocinie po angielsku, niemiecku i rosyjsku

W czwartek 12 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Sochocinie odbył się II międzygminny konkurs piosenki i poezji w języku obcym. Zaprezentowało się 40 uczniów z 9 szkół: Nacpolska, Kołozębia, Szczytna, Smardzewa, Nowego Miasta, Młocka, Lisewa, Baboszewa i Sochocina.

Uczestnicy swoje umiejętności wokalne i aktorskie prezentowali w trzech językach: niemieckim, rosyjskim, angielskim. Jury wysłuchało 19 piosenek i 13 wierszy. Wykonawców oceniało jury w składzie: przewodnicząca Beata Grabarczyk-Tomaszewicz, członkowie: Monika Makowska-Chojnacka, James Brierley, Jolanta Nec, Anna Kołwicz.

W kategorii piosenka pierwsze miejsce zdobyła Julia Skwarska z Publicznego Gimnazjum w Sochocinie, drugie miejsce Maja Kruszewska ze Szkoły Podstawowej w  Sochocinie, trzecie miejsce otrzymała Hanna Mikołajczak ze Szkoły Podstawowej w Lisewie.

Wyróżnienia w kategorii piosenka otrzymali Zofia Wrońska i Radosław Wroński ze Szkoły Podstawowej w Smardzewie, zespół wokalny Allegretto ze Szkoły Podstawowej w Nacpolsku, zespół wokalny (Julia Czyżewska, Marta Wychucka, Zofia Wrońska, Anna Kowalska, Beata Czarnecka, Weronika Kowalska) ze Szkoły Podstawowej w Smardzewie, Wiktoria Grudzicka ze Szkoły Podstawowej w Kołozębiu, Wiktoria Czyżewska ze Szkoły Podstawowej w Lisewie.

W kategorii recytacja pierwsze miejsce zajęła Patrycja Kopeć ze Szkoły Podstawowej w Szczytnie, drugie Maja Oryszewska ze Szkoły Podstawowej w Szczytnie, trzecie Igor Hadryś ze Szkoły Podstawowej w Baboszewie. Wyróżnienia otrzymały Paulina Kamińska ze Szkoły Podstawowej w Nacpolsku i Klaudia Król ze Szkoły Podstawowej w Smardzewie.

tekst i foto: Katarzyna Kołodziejczyk

W Sochocinie po angielsku, niemiecku i rosyjsku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się