:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C lekkie zachmurzenie

Wakacyjne atrakcje w Raciążu

okazjonalne, Wakacyjne atrakcje Raciążu - zdjęcie, fotografia

Miejskie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Raciążu przygotowało wakacyjne atrakcje dla dzieci. Będą to nie tylko zajęcia w Raciążu, ale również m.in. „Dom Kultury w drodze”.

A więc odbędzie się dwutygodniowy turnus „Wakacji z MCKSiR”. Od poniedziałku, 2 lipca do 13 lipca (w godz. 10-15) będą prowadzone warsztaty rękodzielnicze i teatralne, gry i zabawy, konkursy, zajęcia sportowe i rekreacyjne oraz wyjazdy i wycieczki.

Zaplanowano również „Dom Kultury w drodze” - MCKSiR w Raciążu odwiedzi miejscowości w gminie Raciąż, gdzie poprowadzi zajęcia animacyjne dla dzieci, w tym m.in. przeciąganie liny, gra w klasy, ringo, wyścigi drużynowe, slalomy, zabawa z chustą animacyjną, tańce integracyjne, bańki mydlane.

Harmonogram wygląda następująco:

Krajkowo – 2 lipca w godz. 11-13.

Raciąż – 4 lipca w godz. 10.15-12.

Gralewo – 5 lipca w godz. 11-13.

Koziebrody – 9 lipca w godz. 11-13.

Unieck – 12 lipca w godz. 11-13.

I na tym nie koniec, ponieważ podczas „Domu Kultury w drodze” będzie prowadzona akcja „Odjazdowy bibliotekarz”. Ma ona  na celu promowanie czytelnictwa, integrację społeczności lokalnych, działanie przeciw wykluczeniu mieszkańców małych miejscowości. W ramach akcji „Odjazdowy bibliotekarz” bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto lub okolicę, będą mogli spędzić czas w gronie osób o podobnych pasjach. Powadzone będą warsztaty, podczas których uczestnicy akcji  stworzą prace konkursowe pod hasłem „Moja mała Ojczyzna”. Wykonane prace zostaną ocenione przez powołane przez organizatora jury, a z wszystkich prac zostanie stworzona wystawa, która będzie  dostępna na stanowisku Biblioteki Publicznej w Raciążu podczas V Jarmarku Raciąskiego, zaplanowanego na 14 sierpnia. (ko)

foto: archiwum

Wakacyjne atrakcje w Raciążu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się