:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C bezchmurnie

Wakacyjny czas nadszedł

Długo wyczekiwany, szczególnie przez dzieci i młodzież, czas odpoczynku nastał i można już cieszyć się jego obecnością. Niektórzy z nas już są po wyjeździe wakacyjnym, inni dopiero wybierają się na zasłużony odpoczynek. Polska jest krajem, który ma bogaty zasób miejsc, które obfitują w perełki turystyczne, które będą mogły stać się punktami naszych wyjazdów.

Zaczynając od gór, w których znajdziemy niezliczoną walizkę pomysłów. Zacząć można od Tatr. Będąc tak blisko naszych sąsiadów można pokusić się o wyjazd do Bratysławy czy czeską Pragę. Zamek na Hradczanach czy Most Karola w Pradze z pewnością będą niezapomnianymi widokami czeskiej wycieczki. Jeśli dysponujemy środkiem lokomocji takim jak auto, w ławy oraz szybki sposób możemy dostać się do Wiednia czy po prostu słowackie Tatry. Doliny czy wierzchołki Tart Bielskich pozostawią za sobą tęsknotę za sobą i z pewnością będziemy chcieli do nich powrócić. Narodowa Góra Słowaków czyli Krywań jest to 2494 m. Rozpościerają się tam przepiękne widoki. Trzeba pamiętać jedynie, iż tak jak polskie, słowackie szlaki również bywają zatłoczone. Chcąc być pewnym swobody poruszania się w zdecydowanie mniejszym ruchu można skierować swoją podróż do Karkonoszy czy choćby w Beskid Niski, gdzie jest szansa na swobodniejszy spacer bez wielu współtowarzyszy.

Nie wszyscy jednak lubią górskie szlaki. Wielu z nas po prostu woli słodkie lenistwo. I tu również Polska oferuje mnóstwo atrakcyjnych miejsc. Miejsc, które mogą otworzyć możliwości zwiedzania bliskich sąsiadów. Tym razem zatem, możemy wybrać się na Mazury. Cudowne jeziora, uspokajające myśli i ciało, gołdapskie okolice oddające swoje piękno do dyspozycji turystów. Z tej historycznej krainy Litwy Mniejszej możemy wyruszyć do tej dzisiejszej, biorąc za cel Kłajpedę. Delfinarium czy Stare Miasto oraz ruiny zamku krzyżackiego to tylko niektóre fascynujące miejsca w których obecność człowieka pod postacią turysty jest wskazana.

Komunikacja do wszystkich miejsc jest jak najbardziej dostępna. Mamy do dyspozycji pociągi, samoloty, czy autobusy. Jednak najbardziej dogodną jest samochód. Szczególnie jeśli chodzi o wycieczki z małymi dziećmi. Wówczas trzeba zachować wyjątkową ostrożność. Dzieci to bardzo wymagający turyści. Każdy środek lokomocji wymaga pewnego przygotowania i niesie ze sobą zawsze obawę o jego stan techniczny. Jeśli chodzi o pociągi czy samoloty nie jesteśmy do końca sami kontrolować sytuacji, zatem pozostaje nam wiara w pozytywne dotarcie do celu. Aczkolwiek, jeśli mamy do dyspozycji autokar czy samochód tu już zdecydowanie mamy szansę mieć wpływ na jego stan techniczny i szczególne środki ostrożności. Który będzie dla nas kołem ratunkowym w awaryjnej sytuacji. Na stronie www.AutoDoc.PL jest szeroki wybór interesujących i łatwo dostępnych części, co może okazać się bardzo istotną informacją w sytuacji wymagającej naprawy. Mając takie zabezpieczenie można ruszać dalej. Z litewskiej Kłajpedy linią morską dotrzeć do Trójmiasta. Po zwiedzaniu trzech nadmorskich miejscowości ze szczególnym uwzględnieniem Mola Sopockiego, warto wybrać się na łatwo dostępne dziś promy. Zabierając auto można spokojnie wjechać na pokład i podziwiać morskie widoki. Tym sposobem można dotrzeć do Goteborga czy Kalmar oraz Karlskrony. To tylko niektóre dostępne. Wielbiciele szwedzkich kryminałów mogą zwiedzać Sundsvall, Visby, Norkoping, Malmo czy Ystad. Po takiej dawce turystycznych atrakcji nocnym promem można powrócić na polską ziemię i dalej kontynuować podróże.

Więcej o wakacjach czytaj na Wikipedia

Wakacyjny czas nadszedł komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się