:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C umiarkowane opady deszczu

Walce, paso doble i quick step w Baboszewie

Festiwal tańca o puchar wójta  gminy Baboszewo obejmujący mistrzostwa okręgów mazowieckiego i świętokrzyskiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego oraz otwarty puchar okręgu mazowieckiego Polskiego Tańca Towarzyskiego odbył się w sobotę, 6 października, w hali sportowej w Baboszewie.

W sobotę rozegrały się dwa turnieje: mistrzostwa okręgu mazowieckiego i świętokrzyskiego oraz otwarty puchar okręgu mazowieckiego. Pierwszy to turniej rangi mistrzowskiej. Rywalizowały pary w wielu kategoriach wiekowych od dziecięcych do juniorskich, a w gali finałowej rywalizowały pary dorosłe i seniorskie. Ogółem wystąpiło około 150 par tanecznych z kilkudziesięciu klubów. Umiejętności taneczne zawodników oceniało 7 sędziów mających największe uprawnienia i każdy z nich był z innego okręgu. Na festiwalu gościł również prezes honorowy Polskiego Towarzystwa Tanecznego Andrzej Mierzwa, który jest ikoną w tańcu towarzyskim. Drugi turniej, to otwarty puchar okręgu mazowieckiego. W tym turnieju mogli brać udział tancerze z całego kraju.

Wśród rywalizujących par tanecznych znalazły się również pary z płońskiego Klubu Tanecznego Start, które wzięły udział  w dwóch turniejach. A ich wyniki przedstawiają się imponująco – nasze pary wielokrotnie stawały na podium w wielu kategoriach.

Pierwsze miejsca zajęli: Mateusz Ksybek i Amelia Rosiak, Krzysztof Szymborski i Amelia Cytloch oraz Bartosz Hass i Nikola Bilińska (obecnie reprezentująca klub z Wrocławia).

Nagrody za drugie miejsca odebrali: Adam Sybicki i Maja Tomaszewska, Franciszek Jakubiak i Oliwia Szczepańska, Mateusz Ksybek i Amelia Rosiak

Na trzecim stopniu podium dwukrotnie stanęli: Michał Baran i Izabela Wydurska.

Nagrody za wysokie miejsca odebrali także: Szymon Gaworek i Katarzyna Białołęcka (4 miejsce), Adam Sybicki i Maja Tomaszewska (5 miejsce), Wiktor Jędraszczak i Natalia Raźna (7 miejsce), Hubert Gaworek i Anna Więcławska oraz Wiktor Jędraszczak i Natalia Raźna (za 8 miejsca), Maksymilian Mateusz Rosiak i Agata Wierzchowska (10 miejsce).

Organizatorem festiwalu tańca w Baboszewie byli: gmina Baboszewo oraz hala sportowo-widowiskowa w Baboszewie.

tekst i foto: Katarzyna Kołodziejczyk

Walce, paso doble i quick step w Baboszewie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się