5°C bezchmurnie

Warszawa, Żuromin, Szulmierz i Wieliszew

Zawodnicy płońskiego Klubu Biegacza im. Piotra Sękowskiego mają za sobą kolejne występy.

Trzy pokolenia rodziny Michalaków 20 czerwca biegały na warszawskiej Skrze, gdzie odbył się Warsaw Track Cup. Wyniki w tej imprezie nie były najważniejsze, ale warto odnotować, że najmłodsza Matylda biegała na 200 metrów, Marta Michalak mierzyła się z trzykilometrowym dystansem (13.29), a Jerzy Michalak wystartował na 800 metrów (3.18).

Medalami zakończył się start biegaczy płońskiego klubu, 23 czerwca, w Żurominie. „Bieg Szlakiem Wiatraków Ziemi Żuromińskiej” liczył dystans 10 kilometrów, a wygrał go (z czasem 34.43) Marek Dzięgielewski.

Na trzynastym miejscu ukończył go Andrzej Świercz (42.46), a na 22 – Jan Opałka (45.59). Obaj jednak stawali na podium w swoich kategoriach wiekowych. Jan Opałka był drugi, Andrzej Świercz trzeci.

Tego samego dnia w Szulmierzu k. Ciechanowa wystartował Paweł Kłosiński. „Leśna ZaDyszka” liczyła pięć kilometrów, a Kłosiński ukończył bieg na 20 miejscu (25.34).

24 czerwca zaś płońscy biegacze wystartowali w letniej edycji „Wieliszewskiego Crossingu”. Dystans liczył 10 kilometrów,  piąty na mecie był Mariusz Bińczycki (41.50), który stanął na trzecim stopniu podium w swojej kategorii. Janusz Bugajewski (1.05.13) ukończył bieg na 199 lokacie, a tuż za nim finiszowała Anna Bugajewska (1.05.14), która była druga w swojej kategorii. (ak)