:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C umiarkowane opady deszczu

Ważenie tornistrów

W czwartek, 4 października w Szkole Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku odbył się Dzień Tornistra. Każdy uczeń przekraczający próg szkoły, mógł sprawdzić ile waży jego tornister.

Tegoroczny Dzień Tornistra w płońskiej trójce przebiegał pod hasłem „By tornister lekki mieć trzeba tylko chcieć!”. Każdy uczeń mógł sprawdzić, czy jego plecak ma właściwą wagę. 

Waga plecaka nie powinna bowiem przekraczać 10 – 15 proc. masy ucznia – takie są wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego. W czwartek zarówno dzieci jak i rodzice otrzymali wskazówki, jak zniwelować ciężar tornistrów.

W kampanię informacyjną w płońskiej trójce zaangażował się samorząd uczniowski oraz pani pielęgniarka. Akcję poprzedziły zajęcia z zakresu profilaktyki zdrowotnej, realizowane w klasach. Szkoła od lat prowadzi działania w ramach ogólnopolskiej kampanii „Lekki tornister” a ważenie tornistrów na stałe zostanie wpisane w szkolny kalendarz. (ko)

foto: zbiory SP 3 Płońsk

Ważenie tornistrów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się