:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe, przelotne opady deszczu

Wędkarski Dzień Dziecka po raz szósty

W niedzielę, 3 czerwca nad zalewem w Nowym Mieście odbył się piknik rodzinny pt. „VI Wędkarski Dzień Dziecka”.

Organizatorem imprezy było koło PZW Nowe Miasto, a patronatem objął ją wójt Sławomir Zalewski. Udział w pikniku wzięło około 250 osób, w tym 41 młodych wędkarzy (z opiekunami) w wieku od 5 do 14 lat. Impreza rozpoczęła się zbiórką uczestników oraz losowaniem stanowisk. Następnie odbył się połów. Należy wspomnieć, że zawody organizowane są zawsze na „żywej rybie" tzn. po złowieniu ryby umieszczane są w siatce, a po zważeniu wypuszczane z powrotem do łowiska.

W kategorii kadet (do 10 lat) najlepsza okazała się Julia Pytlik (1024 gram - waga złowionych ryb), a podium uzupełniły: Patrycja Małecka (530 g) i Nikola Mazurek (490 g).

Jakub Mika wygrał w kategorii junior (do 14 lat) łowiąc ryby o wadze 940 g. Na drugim miejscu znalazł się Maciej Wardzyński (680 g), a na trzecim Julia Bandurska (620 g).

Łowione były przede wszystkim płocie i ukleje. Wszystkie dzieci dostały upominki, medale i dyplomy.   Nowo wstępującym do koła dzieciom zostały uroczyście wręczone  legitymacje PZW. Poza tym odbyło się losowanie (wszystkie losy wygrywały) nagród, którymi były  m.in.:  sprzęt wędkarski, nauka jazdy konno, przelot samolotem, talony na rodzinne lody, na spływ kajakowy, indywidualną naukę połowu ryb dowolną metodą z prezesem koła, talony na wyciąg nart wodnych.

Dobrego humoru oraz pogody było pod dostatkiem, a strażacy z OSP Nowe Miasto zadbali o uczestników lejąc wodą „dla ochłody".

tekst i foto: Marta Olechowicz

Wspierali organizatorów (koło PZW Nowe Miasto i UG Nowe Miasto): rodzice młodych wędkarzy; radny sejmiku - Paweł Obermeyer; radny gm. Nowe Miasto Miron Zygmuntowicz; Bank Spółdzielczy w Płońsku (oddział w Nowym Mieście); OSP w Nowym Mieście; posterunek policji w Nowym Mieście; portal wędkarski WKRA FISHING.pl; Daniel Żmijewski z firmy Daniel Travel z Nowego Miasta; Grzegorz Pilśnik z Jońca; właściciele Zakładu Produkcji Cukierniczej „Ewa Myślak” w Nowym Mieście; Stajnia BARLON w Miszewie Wielkim; Grupa Motocyklowa „Czarne Bociany”; Pizzeria i Kebab Nowe Miasto; Dariusz Szymański i Janusz Wawrzyński (koło PZW Nowe Miasto); firma Total Bruk; firma Roleski; wyciąg nart wodnych Project X z Nowego Miasta; właściciel wypożyczalni kajaków „Wiosełko” z Borkowa; firma Mil Mag – autoryzowany przedstawiciel Husqvarna; Los Naleśnikos.

Wędkarski Dzień Dziecka po raz szósty komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się