:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C lekkie zachmurzenie

Wesoło i rodzinnie w Krysku

W sobotę 18 sierpnia w Krysku, gmina Naruszewo zorganizowała dla mieszkańców rodzinny festyn z wieloma atrakcjami.

Organizatorzy zaplanowali rozpoczęcie festynu na godzinę 16, niestety burzowo-deszczowa  aura zdecydowała inaczej, ale już po godzinie zabawa rozpoczęła się na całego.

Festyn zaczął się konkurencjami „na sportowo i wesoło”. Pierwszą z nich były zawody rzutu ringo do celu o puchar wójta gminy Naruszewo dla dzieci do 15 lat. Jury po dogrywkach wyłoniło najlepszych. Wygrał Dominik Kochański przed Kacprem Kurzawą i Przemysławem Wiśniewskim. Nowością na festynie były: konkurs w dojeniu sztucznej krowy o tytuł mistrza gminy Naruszewo oraz mistrzostwa gminy rodeo w ujeżdżaniu mechanicznego byka. Te dwa konkursy cieszyły się wielkim zainteresowaniem zarówno wśród zawodników jak i widzów. W konkursie dojenia najlepszy okazał się Stanisław Budzeń, drugie miejsce zajęła Anna Budzeń, a trzecie Piotr Piechna. Natomiast w ujeżdżaniu  byka wygrał Michał Bramowicz przed Michałem Kochańskim i Patrykiem Karwowskim.

Atrakcji na festynie nie było końca. Urząd gminy przygotował własne stoisko z poczęstunkiem. Można było skosztować  chleba ze smalcem i kiszonym ogóreczkiem, jak również spróbować pysznych ciast. Dla najmłodszych grupa artystyczna „Kitka” z Płońska przygotowała różnorodne zabawy animacyjne (m.in.: chusta, malowanie twarzy, malowanie drewnianych łyżek, puszczanie baniek, żonglerka) oraz czekoladowe i owocowe niespodzianki. A wśród nich fontanny z czekolad: mlecznej, gorzkiej, o smaku limonki i pomarańczy oraz owocowe szaszłyki. Dodatkowymi atrakcjami na festynie były dmuchana zjeżdżalnia, kule wodne, euro-bungee, przejażdżki bryczką, karetą czy kucykiem. Ciekawostką było również stoisko ze starociami, które przygotował kolekcjoner Jacek Zych z Kryska. Można było zobaczyć zbiory starych dzwonków, żelazek, wag, tar, kołowrotków, narzędzi stolarskich, kół, a  nieopodal swoje arcydzieła rękodzielnicze prezentowała pani Maria z Proboszczewic, która od ponad pół roku projektuje i własnoręcznie szyje przytulanki (króliki, kotki, lalki, poduszki).

Od strony muzycznej i tanecznej mieszkańców bawiły zespoły: Easy Land, WooW i gwiazda wieczoru – zespół Playboys, a festyn zakończył się zabawą taneczną z zespołem The Lovers.

Organizatorem rodzinnego festynu w Krysku był Urząd Gminy Naruszewo.

tekst i foto: Katarzyna Kołodziejczyk

Wesoło i rodzinnie w Krysku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się