:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe, przelotne opady deszczu

Wesoły piątek w Nowym Mieście

Dyrektor  Zespołu Szkół w Nowym Mieście Edyta Jakubowska otwierając w piątek, 8 czerwca, VII festyn rodzinny zadedykowała dzieciom i rodzicom słowa Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życząc uśmiechu na co dzień i wspaniałych wrażeń podczas festynu, a wójt Sławomir Zalewski dołączając się do życzeń, życzył serca drugiego człowieka.

Festyn rozpoczął się krótkim programem artystycznym o rodzinie. Młodzi artyści opowiadali do czego służy tata, mama i dziecko. Według małych artystów tata służy: „do chodzenia z dziećmi na lody i spacery, do leżenia na tapczanie, kiedy mam robi pranie, do czytania gazety, gdy mama smaży dla niego kotlety, do uśmiechania się do żony, do tego służy tata dobrze oswojony”. Mama służy: „do wydawania kasy na kosmetyki, nowe fryzury i kolczyki, do smażenia kotletów i gotowania kapusty, do  wprowadzania diety, gdy tata jest za tłusty, do wiecznego biegania, nawet gdy jest zmęczona, do tego służy mama dobrze oswojona. A dzieci do niszczenia samochodów, do lizania zimnych lodów, do chodzenia z rozbitymi kolanami, do skażenia i marudzenia. Dzieci są potrzebne, żeby dawać w kość, by minęła złość. I każdy o tym wie, że są potrzebne żeby kochać je”.

Na festyn było wiele atrakcji. Rodzice przygotowali poczęstunek. Smakołyków nie brakowało. Ciasta, ciasteczka, owocowo-warzywne sałatki, owocowe szaszłyki, owoce i napoje. Moc atrakcji zapewniła uczniom rada pedagogiczna, która przygotowała dla uczniów klas podstawowych m.in.: mecz piłki nożnej, rzut kaloszem, balet na boisku, zamiatanie, malowanie twarzy, krzyżówki matematyczne. Dodatkową atrakcją festynu rodzinnego w szkole były konkursy, zabawy taneczne prowadzone przez Teatrzyk Skrzat z Krakowa, który na zakończenie festynu wystawili przedstawienie teatralne „O prosiaczku brudasku”. Niespodziankę dla najmłodszych (klas I-III ) przygotowali uczniowie klasy VIa, wystawiając w jednej w szkole teatrzyk kukiełkowy „Kaprysia czy Gabrysia”. Na terenie rekreacyjnym szkoły świętowały klasy podstawowe, a gimnazjaliści, spotkali się ze swoimi opiekunami nad zalewem, gdzie rozegrali mecz siatkówki plażowej, mecz piłki nożnej na piasku. Przygotowano również kalambury, studio tatuażu artystycznego - malowanie, gry i zabawy zręcznościowe oraz ognisko z kiełbaskami.

tekst i foto: Katarzyna Kołodziejczyk

Wesoły piątek w Nowym Mieście komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się