:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C bezchmurnie

Wiosenne sprzątanie Królewa

W słoneczną sobotę, 14 kwietnia, zorganizowano  akcję wiosenne sprzątanie Królewa (gm. Joniec).

Organizatorami  byli mieszkańcy Królewa, a partnerami akcji: Urząd Gminy Joniec, Szkoła Podstawowa w Królewie, Ochotnicza  Straż Pożarna w Królewie i Stowarzyszenie Aktywnie Zakręceni im. Marka Kasprzaka.

Królewskie porządki to akcja mająca na celu wzmocnienie odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego wśród mieszkańców oraz kształtowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży.

Akcja sprzątania rozpoczęła się zbiórką na terenie szkoły podstawowej, przedstawieniem regulaminu i zasad bezpieczeństwa. Organizator zapewnił worki na śmieci, rękawiczki i wodę . Dopisali mieszkańcy, dopisała pogoda i dopisała młodzież.

Po zakończonej akcji sprzątania Królewa, która trwała od 13 do 15 wszyscy uczestnicy spotkali się na terenie przy szkole, gdzie odbyło się integracyjne ognisko z kiełbaskami, a całą akcję uwieńczono pamiątkowym zdjęciem  na tle zebranych „zdobyczy” – worków ze śmieciami, których obrazowo było dwa strażackie żuki.

tekst i foto: Katarzyna Kołodziejczyk

Wiosenne sprzątanie Królewa komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się