12°C bezchmurnie

Wkra odpadła ze Żbikiem po karnych

We wtorek, 4 września, rozegrano pierwszy mecz III rundy Pucharu Polski okręgu mazowieckiego. W Sochocinie Wkra grała ze Żbikiem Nasielsk. Po 90 minutach było 1:1 – w karnych Żbik wygrał 3:0.

Pucharowa środa rozpoczęła się… we wtorek. Do Sochocina przyjechał trzeci zespół okręgówki – Żbik Nasielsk. W niedawnym meczu ligowym Wkra przegrała na wyjeździe gładko, 0:3. Faworytem byli więc goście.

Pucharowy mecz długo toczył się bardziej sparingowo - nie było typowej w spotkaniach o ligowe punkty walki. Swoje okazje miały obie drużyny, ale w pierwszej połowie trafili tylko goście. Gol, po uderzeniu z dystansu, padł na minutę przed przerwą. Po zmianie stron wydawało się, że sparingowy charakter spotkania może potrwać już do końca.

Wszystko zmieniło się w 61 minucie. Najpierw błąd popełnił bramkarz gości, który złapał piłkę zagrywaną przez swojego kolegę, i sędzia podyktował rzut wolny pośredni w bocznym sektorze pola karnego. Piłkę wystawił Krzysztof Dzięgielewski, a pięknie uderzył Dawid Nawrocki (zresztą gol idealnie widać na dołączonym filmiku). 1:1 i od tego momentu wreszcie mecz nabrał piłkarskiej temperatury. Oba zespoły podjęły walkę o zwycięskiego gola. Więcej z gry mieli nasielszczanie, ale to Wkra była bliżej decydującego o awansie gola. Szarżującego – po składnej akcji gospodarzy – Nawrockiego, obrońca Żbika powstrzymał faulem tuż przed polem karnym i sytuacji sam na sam z bramkarzem nie było. Bardzo blisko gola było też po uderzeniu głową Rafała Gołębiewskiego, ale ostatecznie więcej bramek nie padło. O awansie więc zdecydowały rzuty karne, w których bohaterem okazał się bramkarz Żbika. Jego koledzy trzykrotnie trafili bezbłędnie, a trzy kolejne uderzenia sochocinian (Nawrocki, Pałka, Jakubiak), golkiper gości obronił i to nasielszczanie cieszyli się z awansu.

Wkra Sochocin – Żbik Nasielsk 1:1 (0:1) – rzuty karne 0:3

bramka: Nawrocki (62, asysta Dzięgielewski).

Wkra: Łukasz Aniserowicz – Mateusz Pałka, Robert Niepytalski, Krzysztof Dzięgielewski, Radosław Jakubiak, Rafał Kosewski, Rafał Gołebiewski, Dawid Nawrocki, Hubert Kozłowski (60, Alan Szulc), Mateusz Ordak, Mateusz Żulewski.

W środę, 5 września (o godzinie 17) zostaną rozegrane pozostałe spotkania III rundy Pucharu Polski. Sona Nowe Miasto zagra na wyjeździe z Tamką Dzierzgowo, a w Raciążu odbędą się pucharowe derby – Błękitni zagrają z Płońską Akademią Futbolu. (ak)