:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C lekkie zachmurzenie

Wojskowo i patriotycznie - superkoncert w płońskim kinie

To było wyjątkowe wydarzenie muzyczne. Przed płońską publicznością, z koncertem pieśni i piosenek patriotycznych „O wolną Polskę”, wystąpił chór, balet oraz orkiestra Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Koncert odbył się we wtorek, 11 września, w sali widowiskowo-kinowej MCK, a artystów publiczność nagrodziła brawami na stojąco.

Swoją działalnością Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego od ponad 60 lat ukazuje bogactwo naszej kultury narodowej oraz innych państw. Upowszechnia ją w środowisku wojskowym i cywilnym – w kraju oraz poza jego granicami. Przedmiotem działalności zespołu jest opracowywanie programów artystycznych i organizowanie koncertów m.in. estradowych, plenerowych, kameralnych, symfonicznych, solistycznych i chóralnych. Z zespołem współpracują uznani artyści – śpiewacy, piosenkarze, tancerze i aktorzy. Prezentowane widowiska artystyczne, koncerty i przedstawienia, widzowie tak w kraju jak i poza jego granicami, przyjmują z aplauzem, ceniąc wysoko profesjonalizm i elegancję artystów.

Zespół Wojska Polskiego odwołuje się do wielkiej tradycji narodowo-patriotycznej, która rozwijała się w duchu chrześcijaństwa. Oprócz dawnych pieśni i piosenek wojskowych w programie znajdują miejsce nowe utwory, także z gatunku muzyki pop.

Organizatorami koncertu byli: samorząd miasta Płońska, Miejskie Centrum Kultury w Płońsku, WKU w Ciechanowie.

foto: Marta Olechowicz

Wojskowo i patriotycznie - superkoncert w płońskim kinie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się