:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C bezchmurnie

Wpłynęły trzy oferty na publiczny transport zbiorowy

samorząd, Wpłynęły oferty publiczny transport zbiorowy - zdjęcie, fotografia

Jak już informowaliśmy, powiat płoński – w miejsce likwidowanych połączeń ciechanowskiego PKS -  zleci wykonanie usługi w tym zakresie. Wiadomo już, że w ogłoszonym przez starostwo postępowaniu zgłosiły się trzy firmy. 

Wielokrotnie informowaliśmy, że ciechanowski PKS z filią w Płońsku ulega likwidacji i z dniem 1 lipca nie będzie już prowadził przewozu pasażerów.

W miejsce likwidowanych połączeń autobusowych PKS,  powiat zleci świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenie powiatu.

Płońskie starostwo obecnie prowadzi postępowanie, mające wyłonić wykonawcę – bądź wykonawców  tej usługi na najbliższy rok. Zgłosiły się trzy firmy, z którymi będą prowadzone negocjacje.

Jak poinformował starosta Andrzej Stolpa, negocjacje rozpoczną się w środę, 13 czerwca. W najbliższym czasie nastąpi rozstrzygnięcie.

Opis prowadzonego przez starostwo postępowania zakłada świadczenie usług w zakresie transportu zbiorowego na 32 liniach komunikacyjnych na terenie powiatu – rocznie jest to blisko 500 tys. kilometrów, a wartość umowy jest szacowana na około 2 mln zł. (ko)

foto: archiwum

Wpłynęły trzy oferty na publiczny transport zbiorowy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się