:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C rozproszone chmury

Wygrało Gralewo - prawie 15 ton makulatury!

inicjatywy, Wygrało Gralewo prawie makulatury! - zdjęcie, fotografia

Najwięcej makulatury w gminnym konkursie zebrała Szkoła Podstawowa w Starym Gralewie (gm. Raciąż) – blisko 15 ton. Nagrodą jest czterodniowa wycieczka dla uczniów, którzy uczestniczyli w konkursie.

Konkurs trwał przez pięć miesięcy i polegał na zbiórce makulatury. Uczestniczyli w nim uczniowie czterech szkół w terenu gminy Raciąż.

Najwięcej makulatury zebrali uczniowie z SP w Starym Gralewie – ponad 14,6 tony. Do konkursu przystąpiło 75 uczniów na 152 uczących się w tej szkole. Nagrodą za pierwsze miejsce jest 4-dniowy wyjazd dla uczniów, którzy makulaturę zbierali.

Drugie miejsce zajęła SP w Uniecku, która zebrała ponad 5,5 tony, a w konkursie brało udział 34 uczniów na 133 w szkole. W nagrodę pojadą na 3-dniową wycieczkę.

Trzecie miejsce zdobyła SP w Koziebrodach, która zebrała blisko 3 tony makulatury. W konkursie wzięło udział 40 uczniów na 119 uczących się w tej szkole. Nagrodą jest 2-dniowy wyjazd.

Czwarte miejsce zajęła SP w Krajkowie. 33 uczniów (na 103 w szkole) zebrało ponad 1,5 tony makulatury. Uczniowie ci pojadą na jednodniową wycieczkę.

Wyłoniono również indywidualnych laureatów konkursu, którzy najlepiej reprezentowali swoje szkoły. A są to:

SP w Starym Gralewie: 1 miejsce. Jakub Kłosiewski, 2. Miłosz Bukowski, 3.Wiktoria Brudzyńska; SP w Uniecku: 1. Klaudia Gryszpanowicz, 2. Magdalena Ziółkowska, 3. Agata Bloch; SP w Koziebrodach: 1. Maja Liberadzka, 2. Natalia Karwowska, 3. Aleksandra Kobuszewska; SP w Krajkowie: pierwsze miejsce równorzędnie: Sylwia Nowakowska, Kinga Idryjan. 2. Jakub Rychliński.

Ufundowano również nagrody dla uczniów, którzy zebrali powyżej 500 kg makulatury, a są to: Jan Bogacki, Katarzyna Bogacka, Mateusz Cywiński, Zuzanna Górczyńska, Wiktoria Komorowska, Bartosz Pierścieniak, Stanisław Wiśniewski.

Wyróżniono także najmłodszych uczestników – dzieci z oddziałów i punktów przedszkolnych, a są to: Zuzanna Betkowska, Zofia Kowalewska, Paweł Krzemiński,  Bartosz Szumański, Aleksandra Urbańska, Marta Urbańska, Nikola Wernik. (ko)

foto: zbiory UG Raciąż

Wygrało Gralewo - prawie 15 ton makulatury! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się