:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe, przelotne opady deszczu

„Z pieśnią do wolności” – wzruszający koncert

Niejednemu z widzów mogła zakręcić się łza w oku podczas koncertu, który odbył się w poniedziałek (28 maja) w płońskiej szkole muzycznej.

Organizatorem koncertu była Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Żywioły”, współorganizatorem Państwowa Szkoła Muzyczna w Płońsku.

- Podczas dzisiejszego koncertu wyśpiewamy najpiękniejsze karty z naszej historii – mówiła dyrektor szkoły „Żywioły” Małgorzata Ziółkowska. - To właśnie walka ze stereotypami na temat Polaków, budowanie wśród młodego pokolenia poczucia dumy z tego, że jesteśmy Polakami, to naprawdę najlepszy prezent jaki możemy dać naszej Ojczyźnie z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

„Z pieśnią do wolności” - to tytuł tego patriotycznego i wzruszającego koncertu. W jego klimat wprowadził widzów chór Szkoły Muzycznej w Płońsku, pod batutą dyrektora szkoła Mariusza Wrzesińskiego, który zaprezentował pieśni patriotyczne oraz występ fortepianowy uczniów szkoły. Wystąpiły uczennice Anny Koźniewskiej: Anna Dąbrowa i Maja Witulska.

Dopełnieniem koncertu był występ młodych aktorów, uczniów klasy trzeciej i czwartej „Żywiołów”, którzy zaprezentowali program artystyczny o walce żołnierzy, ich umiłowaniu Ojczyzny, pożegnaniu z bliskimi, o ostatniej drodze i wolności. Widzowie zobaczyli pięknie opowiedzianą historię o utraconej wolności i historię żołnierza walczącego o odzyskanie niepodległości naszej Ojczyzny. Opowiedzianą wierszem, piosenką i tańcem.  

- Żadne cię miana nadto nie zaszczycą, co być nie mogło przez wiek twą ozdobą! Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą! Lecz czymś największym, czym być można SOBĄ - tymi słowami i odśpiewaniem hymnu młodzi artyści zakończyli swój wzruszający koncert, który wyreżyserowała i przygotowała z młodymi artystami Beata Charzyńska.

A po występach prowadzący poniedziałkowy koncert Mariusz Pogonowski, aktor Teatru Płockiego ogłosił wyniki konkursu plastycznego „Z pieśnią do wolności” zorganizowanego przez szkołę „Żywioły”. Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych (klasy I-IV) oraz szkolnych i przedszkolnych oddziałów zerowych, a jego celem było kształtowanie pamięci o wydarzeniach związanych z odzyskaniem i odbudowaniem niepodległości oraz integracja środowiska rodzinnego wokół idei odzyskania niepodległości.

Wyniki konkursu:

Oddziały zerowe oraz klasy I-II: 1. Rafał Wojciechowski, 2. Anna Bieglecka, 3. Franciszek Arentowicz (wszyscy SP nr 3). Wyróżnienia otrzymali: Szymon Okrasa, Julia Kołodziej, Aleksandra Żuchniewicz (wszyscy SP 2), Natalia Bawiec (NSP „Żywioły”).

Klasy III-IV: 1. Jan Bołtuć, 2. Jan Ziółkowski (obaj NSP „Żywioły”), 3. Natalia Domańska (SOSW). Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Gocalińska, Julia Gradecka (obie SP nr 2), Szymon Drążkiewicz, Oliwia Szymańska (oboje SP 3).

Nagrody specjalne prezesa Stowarzyszenia Integritas Sławomira Kostulskiego otrzymali: Maria Rosłońska (szkoła „Żywioły”), Kuba Macioszek (SOSW), Julian Ziółkowski (szkola „Żywioły”), Lena Stroińska (Niepubliczne przedszkole „Szóstka”).

tekst i foto: Katarzyna Kołodziejczyk

„Z pieśnią do wolności” – wzruszający koncert komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się