:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe opady deszczu

Z posłem Jakubiakiem pod ratuszem

wybory - wiadomości, posłem Jakubiakiem ratuszem - zdjęcie, fotografia

W czwartek, 11 października pod płońskim ratuszem odbyła się konferencja prasowa kandydatów Kukiz`15 z udziałem posła Marka Jakubiaka. O swoim programie wyborczym mówił m.in. kandydat na burmistrza Płońska, Artur Jankowski.

Artur Jankowski mówił, że płońszczanie znają go na co dzień jako przedsiębiorcę, motocyklistę, który bierze udział w akcjach charytatywnych m.in. na rzecz płońskiego Domu Dziecka czy też sportowca, który amatorsko biega.

- Jestem jednym z was, jestem waszym kandydatem na burmistrza – zwracał się do mieszkańców Płońska Artur Jankowski. - Deklaruję, że chcę być burmistrzem zgody, pokoju i konsultacji. Burmistrzem,  który będzie dbał o interesy Płońska i płońszczan.  Jeśli obdarzycie mnie mandatem zaufania, deklaruję, że będziecie mieli swojego burmistrza, burmistrza miasta Płońska. Wiele osób pytało mnie o program wyborczy. Mój program jest bardzo prosty, oparty na podstawowych narzędziach demokracji, a mianowicie chciałbym, byście to wy, mieszkańcy, mieli decydujący wpływ na to, co dzieje się w Płońsku.

Artur Jankowski powiedział, że jeśli zostanie burmistrzem, to o wydatkowaniu miejskich pieniędzy decydowaliby sami mieszkańcy, np. poprzez coroczne referendum. Mówił, iż sprawy dotyczące mieszkań komunalnych, modernizacji stadionu czy targowisk są ważne i oczywiste, trzeba te zadania wykonać. Zdaniem Jankowskiego, trzeba jednak zastanowić się, czy obecnie najważniejszym priorytetem jest budowa basenu zewnętrznego, tworzenie miejskiej komunikacji – czy nie bardziej konieczne jest rozwiązanie problemu np. przepełnionych szkół.  

- To wy będziecie mi mówić, co najpierw robić – zwracał się do płońszczan, dodając, że jego program wyborczy to przejrzystość, jawność i uczciwość, jeśli chodzi o funkcjonowanie samorządu.

- Otwartość władz na to, czego chcą mieszkańcy jest bardzo ważna – mówił kandydujący na radnego w Okręgu nr 2, Adam Zawistowski. Dodawał, że chciałby, aby płońskie szkoły po lekcjach były bardziej dostępne na rzecz dodatkowych zajęć i aby straż miejska została wyposażona w drony, które pomogłyby w skutecznej walce ze smogiem.

Podczas czwartkowej konferencji wypowiadała się również kandydatka do sejmiku województwa mazowieckiego, Irmina Ochenkowska. Mówiła, iż jest rodowitą płońszczanką, sejmik wojewódzki pełni ważną rolę i jeśli zostanie radną województwa, będzie dbała o to, by samorządy, w tym Płońsk, miały równy dostęp do środków na inwestycje.

tekst i foto: Katarzyna Olszewska

Z posłem Jakubiakiem pod ratuszem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się