:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C bezchmurnie

Zbierają na pomnik - kolejna wyprzedaż garażowa

inicjatywy, Zbierają pomnik kolejna wyprzedaż garażowa - zdjęcie, fotografia

W sobotę, 14 kwietnia w Sochocinie odbyła się kolejna akcja zbiórki pieniędzy na budowę pomnika żołnierzy.

Jeden z inicjatorów budowy pomnika, Zbigniew Lejkowski zorganizował w sobotę kolejna wyprzedaż garażową, z której dochód – 150 zł i 20 dolarów zostanie przeznaczony na budowę pomnika.

Dotychczas na konto społecznej zbiórki wpłynęło około 12 tys. zł.  Przypomnijmy, że inicjatorzy tego projektu chcą upamiętnić żołnierzy poległych w sierpniu 1920 roku w rejonie Sochocina i okolic, a w skład grupy założycielskiej Społecznego Komitetu Budowy Pomnika wchodzą: przewodniczący Szymon Lejkowski oraz wiceprzewodniczący: Stanisław Prokopczyk i Zbigniew Lejkowski. Pomnik ma stanąć w sochocińskim rynku, przy kościele, na gruncie należącym do gminy.

Osoby, które chcą dorzucić cegiełkę do budowy pomnika, mogą to zrobić wpłacając pieniądze na konto: Komitet Społeczny Budowy Pomnika w Sochocinie ku czci Poległych Żołnierzy Polskich w 1920 roku; nr konta: 27 1020 1592 0000 2602 0277 7084 z dopiskiem darowizna na budowę pomnika w Sochocinie żołnierzy poległych w 1920 r.

tekst i foto: Katarzyna Olszewska

Zbierają na pomnik - kolejna wyprzedaż garażowa komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się