:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C lekkie zachmurzenie

Zdobyli mistrzostwo Polski!

Płońska OSP została mistrzem Polski w konkurencji rzutów ratowniczych kołem i rzutką ratowniczą. A z mistrzostw w Licheniu drużyna wróciła z… maskotką.

Od piątku do niedzieli (15-17 czerwca) w Licheniu odbywały się XII Mistrzostwa Polski Straży Ochotniczych w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym.

Drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej w Płońsku zdobyła mistrzostwo Polski w rzutach ratowniczych kołem i rzutką ratowniczą. Płońsk reprezentowała załoga w składzie: Emil Zarzycki, Przemysław Chmielewski, Paweł Krzemiński, Robert Kościuk.

- Poziom konkurencji był wysoki – mówi prezes OSP w Płońsku, Marek Szydłowski. -  Z załogą, która zajęła drugie miejsce wygraliśmy jedną setną sekundy. Podczas tego wyjazdu wydarzyło się trochę ciekawych historii. Zakwaterowano nas w domku numer 13, wylosowaliśmy 13 numer startowy i zajęliśmy 13 miejsce w klasyfikacji generalnej. A jadąc na mistrzostwa, zauważyliśmy w Gostyninie, że przy wystawionych pojemnikach ze śmieciami stoi duży pies – maskotka. Zabraliśmy go ze sobą i był przebojem na mistrzostwach, ostatnią konkurencję przebył z chłopakami na wodzie. Uważamy, że przyniósł nam szczęście i chyba zostanie maskotką naszej jednostki. (ko)

foto: zbiory OSP Płońsk

Zdobyli mistrzostwo Polski! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się