:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C bezchmurnie

Zmarł na skutek pobicia – trzy osoby aresztowane

kryminalne, Zmarł skutek pobicia osoby aresztowane - zdjęcie, fotografia

Sekcja zwłok 51-letniego mężczyzny, znalezionego w mieszkaniu przy ul. Klonowej w Płońsku potwierdziła, że zmarł na skutek pobicia. Prokuratura postawiła w tej sprawie zarzuty trzem osobom, które decyzją sądu zostały tymczasowo aresztowane.

Jak już informowaliśmy, w środę, 8 sierpnia w jednym z mieszkań przy ulicy Klonowej w Płońsku znaleziono zwłoki 51-letniego mężczyzny. W tym samym budynku znaleziono również drugiego mężczyznę, poranionego nożem, który trafił do szpitala.

Płońska prokuratura wszczęła śledztwo - w kierunku śmiertelnego pobicia 51-letniego mieszkańca Płońska.

- Sekcja zwłok potwierdziła, że przyczyną zgonu było pobicie – informuje szefowa płońskiej prokuratury, Ewa Ambroziak. – Wystąpiliśmy do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec trzech osób i sąd o tymczasowym aresztowaniu tych osób zdecydował.

Prokurator Ambroziak dodaje, że tymczasowo aresztowane osoby, którym przedstawiono zarzuty, zamieszkują przy ulicy Klonowej, są to dwaj mężczyźni w wieku 24 i 27 lat oraz 26- letnia kobieta. Zarzuty dotyczą pobicia 51-latka ze skutkiem śmiertelnym, nieudzielenia pomocy, poranienia drugiego mężczyzny a także kierowania gróźb.

Jaki był motyw tego zdarzenia? Jak informuje prokurator Ambroziak, poszło o głośnik, należący do 26-latki, przedmiot niewielkiej wartości, który podejrzani chcieli odzyskać

Według informacji płońskiej prokuratury, podejrzani mieli pójść najpierw do mężczyzny, który został poraniony nożem, tam nie znaleźli głośnika i poszli do 51-latka. Głośnik, który miał być zabrany z mieszkania 51-latka, został zabezpieczony.

- Kobieta przyznała się tylko do zarzutu kierowania groźby, jeden z mężczyzn nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień, drugi również nie przyznał się, twierdząc, że w momencie zdarzenia był w innym miejscu – dodaje szefowa płońskiej prokuratury. (ko)

foto: archiwum

Zmarł na skutek pobicia – trzy osoby aresztowane komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się