piłka nożna, Zwycięska niedziela kobiecej piłce - zdjęcie, fotografia
Gazeta plonszczak.pl 29/04/2018 21:20

W drugiej kolejce rozgrywek mazowieckiej III ligi kobiet, dwie nasze drużyny liczyły na zwycięstwa – rywalkami wszak były dwie najsłabsze drużyny ligi. I tak też się stało. DAF Płońsk wygrał ze Żbikiem Nasielsk 3:1, zaś Orlęta Baboszewo 11:0 pokonały Pogoń Siedlce.

Do Baboszewa przyjechała ostatnia drużyna ligi – Pogoń Siedlce, która w całych rozgrywkach ligowych nie zdobyła jeszcze choćby jednego punktu. Faworyt był więc oczywisty i Orlęta nie zawiodły.

Baboszewianki dominowały przez całe spotkanie, a rywalki nie były w stanie ani razu poważnie zagrozić bramce – Wiktoria Ciska była niemal bezrobotna. A koleżanki zagrały z respektem dla rywalek, ale równocześnie bez lekceważenia, w pełni wypełniając przedmeczowe założenia duetu trenerskiego Sławomir Adamski – Daniel Skolimowski.

Pierwszy gol padł w szóstej minucie, a zdobyła go Dominika Rybacka, która zaliczyła bardzo dobre spotkanie, zdobywając łącznie aż pięć goli i przy trzech kolejnych asystując. Do przerwy baboszewianki prowadziły 3:0 – do dwóch goli Rybackiej trafienie dołożyła także Natalia Mossakowska.

Prawdziwy popis strzelecki nastąpił po zmianie stron. Osiem goli w dziewiętnaście minut – to naprawdę fajnie się oglądało. Licznie zgromadzenie na zmodernizowanym boisku w Baboszewie kibice bili brawo, a piłkarki cieszyły się po kolejnych trafieniach. Skończyło się efektownym 11:0. Jak już wspomnieliśmy pięć goli zdobyła Dominika Rybacka, trzy Klaudia Adamska, a po jednej bramce: Natalia Mossakowska, Daria Piskorska i Sylwia Trybańska.

A z tydzień, w Baboszewie szykują się wielkie emocje. W niedzielę, o godz. 10.30 Orlęta zagrają z liderem – Tygrysem Huta Mińska.

Orlęta Baboszewo – Pogoń Siedlce 11:0 (3:0)

bramki: Rybacka (6, asysta Kuligowska), Mossakowska (17, asysta O. Ciska), Rybacka (25, asysta J. Sulkowska), Rybacka (41, asysta Kuligowska), Adamska (42, akcja indywidualna), Rybacka (43, asysta Możdżonek), Rybacka (46, akcja indywidualna), Piskorska (48, akcja indywidualna), Adamska (54, asysta Rybacka), Adamska (56, asysta Rybacka), Trybańska (60, asysta Rybacka).

Orlęta: Wiktoria Ciska – Ewa Paszyńska, Dominika Skolimowska, Karolina Ciska, Justyna Sulkowska (49, Ewelina Chyczewska), Dominika Rybacka, Aleksandra Możdżonek, Klaudia Adamska, Natalia Mossakowska (30, Daria Piskorska; 56, Sylwia Trybańska), Izabela Kuligowska (47, Magda Sulkowska), Oliwia Ciska.

Piłkarki płońskiego DAF zaś w Nasielsku zagrały z drużyną mającą na swoim koncie zaledwie trzy punkty.

I płońszczanki zaliczyły pierwsze wiosenne zwycięstwo – wygrały 3:1. Do przerwy żadna z drużyn nie była skuteczna i skończyło się bezbramkowym remisem. Po zmianie stron padło ich za to aż cztery. Na prowadzenie płońszczanki wyprowadziła w 55 minucie Sylwia Waśniewska, która skutecznie wykończyła dośrodkowanie z rzutu rożnego Alicji Unierzyskiej. Po pięciu minutach był już jednak ponownie remis, kiedy nasielszczanki wyrównały z rzutu karnego. DAF wyszedł na prowadzenie po kolejnej jedenastce. W polu karnym faulowana była Milena Jeziak z jedenastkę na drugiego gola zamieniła Oliwia Waśniewska. Wynik został ustalony w 75 minucie, kiedy gola, po pięknym uderzeniu z dystansu (piłka wylądowała w okienku bramki Żbika) gola zdobyła Martyna Sobczyńska.

Żbik Nasielsk – DAF Płońsk 1:3 (0:0)

bramki: S. Waśniewska (55, asysta A. Unierzyska), O. Waśniewska (65, rzut karny po faulu na M. Jeziak), Sobczyńska (75, akcja indywidualna).

DAF: Gabriela Ambroziak – Natalia Jeziak, Patrycja Wolska, Oliwia Waśniewska, Patrycja Bartkowska (30, Julia Unierzyska), Sylwia Waśniewska, Milena Jeziak, Alicja Unierzyska, Martyna Sobczyńska, Marcelina Wronka (25, Joanna Rosiak), Kamila Lewandowska.