piłka nożna, Zwycięzcy Błękitni mistrzami jesieni klasy! pozostałych meczach wygrała tylko Sochocin - zdjęcie, fotografia
Gazeta plonszczak.pl 11/11/2019 16:44

Dwa zwycięstwa (Błękitni Raciąż i Wkra Sochocin) oraz trzy porażki (PAF Płońsk, Sona Nowe Miasto, Korona Karolinowo) - to bilans przedostatniego jesienią piłkarskiego weekendu w wykonaniu naszych drużyn.

FINAŁ JESIENI W A KLASIE

Dla drużyn A klasy była to ostatnia kolejka pierwszej rundy rozgrywek. Najważniejsza informacja to mistrzostwo jesieni Błękitnych Raciąż.

Na finał rundy raciążanie zagrali z Wymakraczem Długosiodło - drużyną która miała serię siedmiu kolejnych spotkań bez porażki. Miało nie być wcale tak łatwo, ale Błękitni stanęli na wysokości i dali - jak na lidera przystało - prawdziwy pokaz siły. W imponującym stylu pokonali beniaminka z Długosiodła, a królem polowania został, zdobywca czterech goli, Łukasz Szelągiewicz.

Raciążanie mieli przed tym ważnym spotkaniem swoje problemy - z różnych powodów w meczu nie mogli zagrać Nazar Litun, Kamil Szelągiewicz, Radosław Straus, Dawid Seweryn, a mecz na ławce rozpoczął nie w pełni zdrowy Mariusz Borzykowski. Mimo tego zwycięstwo było bardzo przekonywujące.

Efekt bramkowy przyszedł w 28 minucie. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Maciej Karwowski, bramkarz wybił piłkę za szesnastkę, a Łukasz Szelągiewicz huknął nie do obrony. Ten sam zawodnik podwyższył wynik w 41 minucie przeprowadzając indywidualną akcję. Do przerwy 2:0.

Druga połowa to jeszcze większa dominacja Błękitnych. Rywal momentami był bezradny, a Błękitni dokumentowali swą przewagę kolejnymi golami. W 54 minucie, po dobrym podaniu Jarosława Żebrowskiego, hat-tricka skompletował Łukasz Szelągiewicz. W 67 minucie Kamil Kocięda wdarł się w pole karne, wyłożył piłkę Żebrowskiemu i było już 4:0. Festiwal strzelecki zakończył w 71 minucie Łukasz Szelągiewicz, strzelając po podaniu Daniela Kociędy swoją czwartą bramkę, ustalając tym samym końcowy wynik spotkania na 5:0.

Po meczu w obozie Błękitnych zapanowała duża radość. Podopieczni grającego trenera Mariusza Mikłowskiego zagrali bardzo dobrą rundę i przerwę zimową spędzą na fotelu lidera.

Raciążanie zajmują pierwsze miejsce, zachowując miano niepokonanych, z imponującym dorobkiem 33 punktów, za 10 zwycięstw i trzy remisy. Dodatkowo zdobyli najwięcej goli (41), jednocześnie najmniej (6) tracąc.

Druga, z identyczną ilością punktów, jest Konopianka, ale warto pamiętać, że bezpośredni awans do okręgówki wywalczą dwie najlepsza zespoły. Ważna jest więc przewaga nad kolejnymi zespołami. Liderujące drużyny mają o siedem punktów więcej od trzeciego (miejsce to gwarantuje baraże) KS Wąsewo i aż dziesięć punktów przewagi nad czwartą Rzekunianką.

Wygraną, tę nieudaną dla siebie rundę zakończyła Wkra, która w sobotę (9 listopada) podejmowała w Sochocinie przedostatni w tabeli Orzyc Chorzele. By z nutką optymizmu liczyć, że zimą warto jeszcze popracować nad wprowadzeniem pozytywnych zmian dających nadzieję na utrzymanie w lidze Wkra musiała zagrać o całą pulę. I zagrała, będąc w tym spotkaniu zdecydowanie lepszym zespołem. W pierwszej połowie szwankowała jedynie skuteczność. Tę jedyną wadę gospodarze wyeliminowali po zmianie stron. Na prowadzenie sochocinian wyprowadziło uderzenie z rzutu wolnego Jana Ciosa w 62 minucie, a potem już Wkra udanie udokumentowała zwycięstwo. Z rzutu karnego do siatki Orzyca trafił Sebastian Jadczak, a wynik na 3:0 ustalił Artur Matla.

Wkra kończy więc rundę na ostatnim miejscu, ale w trochę lepszych humorach, bo ma na koncie 6 punktów. Do przedostatniego Orzyca traci jedno oczko, pięć punktów zaś do kolejnych dwóch drużyn (Wkry Radzanów i Boruty Kuczbork). By marzyć o utrzymaniu trzeba przynajmniej (choć w zależności od sytuacji w wyższych ligach i to może nie wystarczyć) dogonić właśnie te zespoły.

Niestety porażką zakończyła rundę jesienną Korona, która w Karolinowie podejmowała czwartą w tabeli Rzekuniankę. Rywal był więc silny, a podopieczni Cezarego Kwiatkowskiego chcieli na koniec pierwszej rundy powalczyć o punkty. Tuż przed przerwą to goście jednak wyszli na prowadzenie i po zmianie stron gospodarze z całych sił dążyli do wyrównania. I pogoń za remisem udała się w 77 minucie, kiedy to do siatki gości trafił Maciej Pilśnik. Niestety finał był niezwykle pechowy dla Korony - remis wymknął się z rąk w drugiej minucie doliczonego czasu gry, a gospodarze mieli bardzo dużo uwag do pracy trójki sędziowskiej.

Jesień Korona kończy więc dopiero na 10 miejscu z dorobkiem 14 punktów (4 zwycięstwa, 2 remisy, 7 porażek), co wydaje się lokatą nie przystającą do dużo większych możliwości tej drużyny. Wiosną pozostaje je tylko dużo skuteczniej przełożyć na dorobek punktowy.

9.11. Błękitni Raciąż - Wymakracz Długosiodło 5:0 (2:0)

bramki: Ł. Szelągiewicz (28, akcja indywidualna), Ł. Szelągiewicz (41, akcja indywidualna), Ł. Szelągiewicz (54, asysta Żebrowski), Żebrowski (67, asysta K. Kocięda), Ł. Szelągiewicz (71, asysta D. Kocięda).

Błękitni: Kamil Kalinowski - Paweł Kopczyński, Jarosław Żebrowski, Mariusz Mikłowski (72, Jakub Pakuła), Daniel Kocięda, Damian Szelągiewicz (65, Michał Stępiński), Paweł Borzykowski, Maciej Karwowski, Kamil Kocięda, Łukasz Szelągiewicz, Łukasz Marciniak (58, Mariusz Borzykowski).

9.11. Wkra Sochocin - Orzyc Chorzele 3:0 (0:0)

bramki: Cios (62, rzut wolny po faulu na Maciasie), S. Jadczak (67, rzut karny po faulu na Matli), Matla (84, asysta Kozłowski).

Wkra: Jarosław Stępkowski - Robert Jadczak (75, Hubert Kozłowski), Sebastian Jadczak, Robert Niepytalski, Rafał Kosewski, Jan Cios, Marcin Konopka (46, Michał Macias), Artur Matla, Krzysztof Dzięgielewski (80, Rafał Gołębiewski), Bartłomiej Okoniewski, Mateusz Żulewski.

9.11. Korona Karolinowo - Rzekunianka Rzekuń 1:2 (0:1)

bramka: Pilśnik (77, asysta Piliński).

Korona: Łukasz Leśniak - Michał Kamiński, Michał Kłodowski, Mateusz Szcześniak, Maciej Zadroga, Dawid Latała (46, Piotr Prusak), Hubert Bulak, Mateusz Nowak, Adrian Skwarski, Maciej Pilśnik, Jakub Piliński.

Pozostałe wyniki XIII (ostatniej w rundzie jesiennej) kolejki A klasy: * Orzeł Sypniewo - Bartnik Myszyniec 1:2 * Konopianka Konopki - Pełta Karniewo 4:0 * Boruta Kuczbork - Wkra Radzanów 4:2 * KS Wąsewo - GUKS Krasnosielc 1:0.

PORAŻKI W PRZEDOSTATNIEJ KOLEJCE OKRĘGÓWKI

W lidze okręgowej czekają nas jeszcze emocje ostatniej kolejki rundy jesiennej. I trzeba liczyć, że to ona przyniesie radosne wieści, bo w tej przedostatniej obie nasze drużyny przegrały swoje spotkania.

PAF w sobotę (9 listopada) żegnał jesienną rundę przed własną publicznością, a do Płońska przyjechała jedna z drużyn walczących o awans - Żbik Nasielsk. Tym razem płońszczanie nie „postawili się” - jak to jesienią już bywało - teoretycznie mocniejszemu rywalowi. Żbik okazał się tego dnia lepszy i wygrał (gole w 13, 47, 50, 64 minucie) bardzo przekonująco 4:0 (dwa gole zdobył były zawodnik nowomiejskiej Sony Michał Ernest. PAF, który spadł na dziewiąte miejsce w tabeli, rundę jesienną zakończy wyjazdowym meczem z zajmującym szóstą lokatę MKS Ciechanów, a mecz zostanie rozegrany w sobotę 16 listopada o godzinie 13.

Ostatni, wyjazdowy mecz w tej rundzie rozegrała Sona Nowe Miasto, która plasując się na ostatnim miejscu w tabeli bardzo potrzebuje punktów. Niestety nie udało się ich zdobyć w sobotę (9 listopada) na boisku w Strzegowie. Miejscowy GKS także się słabo spisywał, ale chyba kryzys skutecznie w Strzegowie zażegnano - w ostatnich kolejkach drużyna ta zaliczyła remis i dwie kolejne wygrane. A teraz mają już tę serię wydłużoną do trzech zwycięstw, mimo że to Sona po pierwszym kwadransie gry wyszła na prowadzenie po skutecznie wykonanym rzucie karnym przez Łukasza Barankiewicz. Strzegowo wyrównało pod koniec pierwszej części gry, a zwycięskiego gola gospodarze zdobyli w 89 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zamieszaniu w polu karnym.

Rundę jesienną - miejmy nadzieję, że pierwszym zwycięstwem - Sona zakończy w sobotę 16 listopada, kiedy w Nowym Mieście (g. 13) podejmie jedenastą w tabeli Koronę Szydłowo.

9.11. PAF Płońsk - Żbik Nasielsk 0:4 (0:1)

PAF: Łukasz Aniserowicz - Radosław Jakubiak, Mateusz Kozielski, Dominik Pełka (46, Adam Szcześniak), Damian Żółtowski, Damian Gocajna, Emil Kuciński, Bartosz Gołaszewski (75, Ernest Kamiński), Mateusz Wiśniewski (60, Łukasz Motak), Mateusz Rutkowski, Piotr Wypyszyński (62, Adam Uniewski)

9.11. GKS Strzegowo - Sona Nowe Miasto 2:1 (1:1)

bramka: Barankiewicz (15, rzut karny po faulu na Kraszewskim).

Sona: Tomasz Kuligowski - Krzysztof Kowalczyk, Łukasz Barankiewicz, Konrad Wiktorowicz, Wiktor Młudzikowski, Sebastian Małecki, Bartosz Kaczor, Rafał Kraszewski, Norbert Decyk (67, Krystian Szarek), Jakub Borek, Maciej Białorudzki (80, Igor Dąbkowski).

Pozostałe wyniki XIV (przedostatniej w rundzie jesiennej) kolejki ligi okręgowej: * Ostrovia Ostrów Maz. - Narew 1962 Ostrołęka 1:3 * Wkra Bieżuń - Mławianka Mława 4:4 * Kryształ Glinojeck - Tęcza Ojrzeń 1:4 * Korona Szydłowo - Iskra Krasne 5:2 * Mazowsze Jednorożec - KS CK Troszyn 0:8 * GKS Pokrzywnica - MKS Ciechanów 1:6.

Zwycięzcy Błękitni mistrzami jesieni A klasy! W pozostałych meczach wygrała tylko Wkra Sochocin komentarze opinie